Ogłoszenia parafialne 20 października 2019 r.

Data

19.10.2019 r.

 1. W środę o 16.30 spotkanie DSM.
 2. W piątek o 18.30 Msza św. dla młodzieży i spotkanie.
 3. W sobotę 26 października rozpocznie się kurs lektorski w dekanacie Tarnów Południe. Spotkania odbywać się będą w kościele parafialnym przy ul. Gumniskiej 24. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Do udziału w kursie zapraszamy chłopców z kl. VII i starszych. Odpowiedzialnym za kurs jest dekanalny duszpasterz LSO nasz ks. Zbigniew.
 4. W dalszym ciągu zachęcamy do modlitwy różańcowej w sanktuarium o godz. 7.00 po zakończeniu Mszy św., a w kościele parafialnym o godz. 17:00.
 5. Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszej parafii do południa pozostaje bez zmian, natomiast po południu, będą dwie Msze św. O godz. 14:00, na Starym Cmentarzu połączona z procesją i modlitwami za zmarłych, w sanktuarium zaś Msza św. o godzinie 16:15.
  Z tej racji nie będzie zatem Mszy św. wieczornych.
 6. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii lub kancelarii możemy odebrać gotowe kartki wypominkowe, na których zapiszemy imiona i nazwiska zmarłych, których będziemy wypominać w naszym kościele w listopadzie i przez cały rok.
 7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które zostaną przeznaczone na potrzeby misjonarzy. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym obliczem.
 8. W zwiazku z przeżywanym tygodniem misyjnym siostry Służebniczki organizują zbiórkę używanych, dobrych okularów, które będą wysłane do Zambii. Tam lekarz okulista dopasuje je do pacjentów. Okulary można składać w zakrystii w kościele parafialnym lub sanktuarium na Burku.Zachęcamy do zaangażowania się w tę pomoc misyjną.
 9. Wychodząc z kościoła można nabyć prasę katolicką. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Głos Karmelu, Promyczek Dobra i nowość czasopismo Idziemy.