Ogłoszenia parafialne 21 października 2018 r.

Data

20.10.2018 r.

  1. Jutro na 17.00 zapraszamy grupę biblijną.
  2. W piątek o 16.30 zbiórka ministrantów, a o 18.00 zbiórka lektorów.
  3. W piątek zapraszamy na 17.00 wspólnotę Caritas, a po Mszy św. na spotkanie.
  4. Informujemy, że kurs lektorski w dekanacie Tarnów Południe rozpocznie się w sobotę 27 października. Spotkania odbywać się będą w kościele parafialnym przy ul. Gumniskiej 24. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Do udziału w kursie zapraszamy chłopców z kl. VII i starszych. Odpowiedzialnym za kurs jest nowy dekanalny duszpasterz LSO nasz ks. Zbigniew.
  5. Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszej parafii do południa pozostaje bez zmian, natomiast po południu, będą dwie Msze św. O godz. 14:00 na Starym Cmentarzu, połączona z procesją i modlitwami za zmarłych, w sanktuarium zaś Msza św. o godzinie  16:15. Z tej racji nie będzie zatem Mszy św. wieczornych.
  6. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii lub kancelarii możemy odebrać gotowe kartki wypominkowe, na których zapiszemy imiona i nazwiska zmarłych, których będziemy wypominać w naszym kościele w listopadzie i przez cały rok. Wypełnione kartki składamy w zakrystii, kancelarii lub na tacę w kościele z dopiskiem wypominki. Prosimy przy wypominkach rocznych o zaznaczenie, na którą godzinę i w którym kościele mają zostać wygłoszone.
  7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które zostaną przeznaczone na potrzeby misjonarzy. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym obliczem.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.
  9. W sanktuarium znajduje się nowa Księga Abstynencji. Ci którzy pragną powtrzymać się od spożywania alkoholu na określony czas i pragną to uczynić uroczyście proszeni są o podjęcie, także decyzji w jakiej intecji chcą ofiarować podjęcie abstynencji. /Np. Wyzwolenie z nałogu  lub o uzdrowienie z choroby/