Ogłoszenia parafialne 21 stycznia 2024 r.

20.01.2024 r.

1. Spotkania w kościele parafialnym w tym tygodniu: w poniedziałek zapraszamy na godz. 17.30 grupę biblijną, w czwartek na godzinę 18.00 zapraszamy chórzystów, wpiątek o godz. 18.00 grupę młodzieżową, a w sobotę na 10.00 scholę dziecięcą.
2. Katolickie Centrum Edukacji KANA w Tarnowie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 - do 15 roku życia do aktywnego spędzenia ferii zimowych na półkolonii w siedzibie Centrum oraz zimowisku w Gliczarowie Górnym. Szczegóły na stronie kana.pl i sekretariacie KANY. Zapraszamy.
3. Informujemy także, że dyrekcje SP przy ulicy Błotnej oraz SP 2 przy ul. Konarskiego rozpoczęła rekrutację uczniów do klasy I na rok szkolny 2024/2025. Szczegóły w sekretariatach szkół.
4. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary na ogrzewanie naszych kościołów oraz ofiary składane w ostatnim czasie, także z racji kolędy, aby wesprzeć utrzymanie parafii. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca.
5. Całą naszą parafię, naszych seniorów babcie i dziadków, wszystkie rodziny, które zaprosiły kapłanów do wspólnej modlitwy w ich domach oraz te rodziny, które z jakiś powodów odmówiły modlitwy i Bożego błogosławieństwa polećmy opiece Matki Bożej Szkaplerznej:

Niepokalana Dziewico, Królowo Szkaplerza Świętego! Pani Ziemi Tarnowskiej! Spojrzyj na nas łaskawie i okryj nas płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Wspomóż naszą słabość swoją potęgą, oświecaj swą mądrością ciemności naszego serca oraz pomnażaj w nas wiarę, nadzieję i miłość. Pokornie Cię błagamy Maryjo, racz nam wyjednać obfite zdroje łask niebieskich, które ubogacą nasze dusze, aby wydawały stokrotny plon świętych cnót i dobrych uczynków, abyśmy służąc Bogu w wierze oraz miłości, już w tym życiu mogli się cieszyć błogą nadzieją oglądania Go w szczęśliwej wieczności. Składamy w Twoje matczyne ręce również nasze potrzeby, ufni, że wspomnisz nas Najlepsza i Najczulsza Matko. Amen.

Pod Twoją obronę…