Ogłoszenia parafialne 22 grudnia 2019 r.

Data

21.12.2019 r.

1.    Jutro po Mszy św. wieczornej sprzątanie kościoła parafialnego. Zapraszamy młodzież i parafian do pomocy.

2.    We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano zapraszamy do sanktuarium na godz. 6.30 na ostatnie roraty w tym roku, a wieczorem w gronie rodzinnym spotykamy się przy wspólnym stole, aby świętować pamiątkę narodzenia Zbawiciela świata. Zachowując święte zwyczaje naszych przodków wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od czytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy i łamania się opłatkiem. Oby nie zabrakło śpiewu kolęd. Niech atmosfera tego wieczoru będzie radosna i prawdziwie rodzinna. Pamiętajmy też, że stół wigilijny jest zawsze bezalkoholowy. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornych.

3.    Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy tradycyjnie Pasterką w sanktuarium o godz. 22.00 a w kościele parafialnym o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w Pasterce. Ofiary wówczas zebrane będą przeznaczone, jak co roku na Fundusz Obrony Życia.

4.    W Boże Narodzenie, jak również w drugi dzień świąt, porządek  Mszy św. jest następujący: w sanktuarium o 8.00 i 10.30, a w kościele parafialnym o 7.00, 9.00, 12.00 i 17.30.

5.    Dziękujemy z całego serca za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, aby wesprzeć dzieło upiększania naszych świątyń. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam za waszą hojność serca.

6.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką oraz zabrać ze sobą program tegorocznej kolędy w naszej parafii.