Ogłoszenia parafialne 22 maja 2016 r

22.05.2016 r.

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła parafialnego dzieci na spotkanie organizacyjne i próbę przed uroczystością Bożego Ciała.
  2. Również w poniedziałek swoje spotkanie formacyjne ma grupa biblijna.
  3. W środę na godz. 19. 00 spotkanie ministrantów i lektorów oraz próba asysty.
  4. W czwartek, 26 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym; 7.30; 12.00; 16.00 i 17.30, a w sanktuarium o 6.30; 8.30 i 18.00. Msza św. o Najświętszej Eucharystii będzie celebrowana w kościele parafialnym o godz. 16.00. Następnie przejdziemy z Jezusem Eucharystycznym ulicami: Gumniską, Mostową Nadbrzeżną Górną, Piastowską i powrócimy do kościoła, gdzie zakończymy eucharystyczną procesję. Zapraszamy: rodziców wraz dziećmi; dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, ministrantów i lektorów do asysty. Zapraszamy również osoby, które każdego roku noszą feretrony, a także inne grupy pomagające w przeżyciu procesji oraz wszystkich mieszkańców parafii. Bezpośrednio po zakończeniu procesji ok. godz. 17.30 będzie jeszcze Msza św. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na cele diecezjalnej Caritas. Wzorem lat ubiegłych przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym oraz w sanktuarium o godz. 10.30.
  5. Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z procesją – w dniach „oktawy” – będzie celebrowane codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 12.00.
  6. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek przeprowadzona przez członków Stowarzyszenia KROPLA, a ofiary zostaną przekazane na zakup potrzebnych środków czystości dla dzieci z oddziału hematologii w Prokocimiu.
  7. Wspólnota modlitewna Św. Ojca Pio organizuje autokarową pielgrzymkę do Łagiewnik na nocne czuwanie grup z całej Polski. Spotkaniu temu towarzyszyć będą relikwie apostołów miłosierdzia O. Pio i O. Leopolda Mandića oraz goście z Włoch. Wyjazd 11 czerwca godzina 1800. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Serdecznie zapraszamy.
  8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto oraz na tacę, aby wesprzeć naszą parafię. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy pracowali przy kościołach. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Wszystkich polecamy podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej.
  9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności; Zdzisław Twardy. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...