Ogłoszenia parafialne 22 stycznia 2023 r.

Data

22.01.2023 r.

 1. Dzisiaj młodzież z naszej parafialnej scholi rozprowadza pakiety ciast, które upiekła wraz z rodzicami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów pobytu na warsztatach muzycznych, na które młodzież bardzo chce pojechać. Serdecznie zachęcamy.
 2. We wtorek o godz. 19.00 próba scholi młodzieżowej.
 3. W czwartek 26 stycznia zapraszamy na godz. 17.30 grupę biblijną, a na godz. 18.00 ministrantów i lektorów.
 4. W piątek 27 stycznia o godz. 18.30 spotkanie grupy młodzieżowej.
 5. W sobotę 28 stycznia na godz. 17.00 zapraszamy seniorów, wszystkie grupy duszpasterskie /Radę Parafialną, Róże różańcowe, Rycerzy Kolumba, Odnowę, SRK, Biblijnych, Bractwo Szkaplerzne, O. Pio, Scholę, LSO, DSM, Młodzież, Pracowników kościelnych/ na wspólne kolędowanie przygotowane przez młodzież naszej parafii oraz na Eucharystię połączoną z nowenną do Matki Bożej Szkaplerznej, która ze względu na spotkanie opłatkowe będzie tym razem w kościele parafialnym. Nowennę ofiarujemy w int. rodzin, które odwiedzaliśmy w tym roku po kolędzie oraz małżeństw, które przeżywają kryzysy we wzajemnych relacjach. Prosimy o zorganizowanie spotkania opłatkowego naszą radę parafialną wraz z różami różańcowymi.
 6. Informujemy, że dyrekcja SP przy ulicy Błotnej rozpoczęła rekrutację uczniów do klasy I na rok szkolny 2023/2024. Szczegóły w sekretariacie szkoły.
 7. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary na ogrzewanie naszych kościołów oraz ofiary składane w ostatnim czasie, także z racji kolędy, aby wesprzeć utrzymanie parafii. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca.
 8. Całą naszą parafię, wszystkie rodziny, które zaprosiły kapłanów do wspólnej modlitwy w ich domach polećmy opiece Matki Bożej Szkaplerznej:
  Niepokalana Dziewico, Królowo Szkaplerza Świętego! Pani Ziemi Tarnowskiej! Spojrzyj na nas łaskawie i okryj nas płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Wspomóż naszą słabość swoją potęgą, oświecaj swą mądrością ciemności naszego serca oraz pomnażaj w nas wiarę, nadzieję i miłość. Pokornie Cię błagamy Maryjo, racz nam wyjednać obfite zdroje łask niebieskich, które ubogacą nasze dusze, aby wydawały stokrotny plon świętych cnót i dobrych uczynków, abyśmy służąc Bogu w wierze oraz miłości, już w tym życiu mogli się cieszyć błogą nadzieją oglądania Go w szczęśliwej wieczności. Składamy w Twoje matczyne ręce również nasze potrzeby, ufni, że wspomnisz nas Najlepsza i Najczulsza Matko. Amen.    
  Pod Twoją obronę…