Ogłoszenia parafialne 23 grudnia 2018 r.

22.12.2018 r.

1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Rano zapraszamy do sanktuarium na godz. 6.00 na ostatnie roraty w tym roku, a wieczorem w gronie rodzinnym spotkamy się przy wspólnym stole, aby oczekiwać na narodzenie Zbawiciela świata. Zachowując święte zwyczaje naszych przodków wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy i łamaniu się opłatkiem. Oby nie zabrakło śpiewu kolęd. Niech atmosfera tego wieczoru będzie radosna i prawdziwie rodzinna. Pamiętajmy też, że stół wigilijny jest zawsze bezalkoholowy. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornych.

2. Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy tradycyjnie Pasterką w sanktuarium o godz. 22.00 a w kościele parafialnym o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w Pasterce. Ofiary wówczas zebrane będą przeznaczone, jak co roku na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie, jak również w drugi dzień świąt, Msze św. według porządku niedzielnego.

3. Dziękujemy z całego serca za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, aby wesprzeć dzieło upiększania naszych świątyń. Niech Dobry Bóg błogosławi Wam za waszą hojność serca.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką oraz zabrać ze sobą program tegorocznej kolędy w naszej parafii.

5. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

6. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp.Zbigniew Stasiek. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…