Ogłoszenia parafialne 23 października 2016 r.

Data

24.10.2016 r.

1.  Rozpoczął się ostatni tydzień października. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym o 17:00, a w  sanktuarium o 18:00.

2.  Jutro poniedziałek spotkanie Grupy Biblijnej. Rozpocznie się ono o godz. 17:00.

3.  W piątek 28 października zapraszamy na godz. 16.30 na zbiórkę ministrantów    i kandydatów na ministrantów, a na godz. 18.00 lektorów.

4.  W piątek także po Mszy św. o godz. 17.30 próba chóru.

5.  W sobotę 29 października zapraszamy do parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie róże różańcowe. Spotkanie to odbędzie się w ramach kończącego się tygodnia misyjnego, a rozpocznie je Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Bp. Leszka Leszkiewicza.

6.   Również w sobotę o godz. 11.00 będzie miała miejsce Pielgrzymka do bazyliki katedralnej w Tarnowie kobiet po leczeniu raka piersi.

7.  Powoli zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszej parafii do południa pozostaje bez zmian, natomiast po południu, będą dwie Msze św. O godz. 14:00, na Starym Cmentarzu połączona z procesją i modlitwami za zmarłymi i w sanktuarium o godzinie 16:15.  Z tej racji nie będzie zatem Mszy św. wieczornych.

8.  Caritas Polska realizując misję miłosierdzia Kościoła w Polsce przygotowała program „Rodzina Rodzinie", poprzez który parafie, zakony, jak i pojedyncze osoby mogą wesprzeć konkretne rodziny w Aleppo w Syrii oraz w Libanie. O szczegółach możemy dowiedzieć się z lektury Gościa Niedzielnego. Przygotowaliśmy także dla zainteresowanych specjalne informacje, które można nabyć przy wyjściu z kościoła. Rodziny, które zdecydowałyby się na pomoc prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

9.  Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które zostaną przeznaczone na misje. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym obliczem.

10.             W tym tygodniu wspomnienie: we wtorek św. JP II, w piątek Św. Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy łask od Boga i wstawiennictwa świętych Patronów.

11.            Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

12.             W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Edward Szatko polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…