Ogłoszenia parafialne 24 listopada 2019 r.

Data

23.11.2019 r.

  1. Drodzy Parafianie! 30 listopada w Tarnowie, odbędzie się III Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jest ona podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji. Polecamy to ważne wydarzenie modlitewnej opiece wszystkich diecezjan. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Biskupie Andrzeju, zwłaszcza w kontekście przypadającej w najbliższy czwartek 10. rocznicy jego święceń biskupich oraz o wszystkich Członkach Synodu, którzy powołani indywidulanym dekretem Biskupa Tarnowskiego reprezentują wspólnotę diecezjalną. Uczestnictwo w Sesjach Plenarnych jest dla nich zaszczytem i obowiązkiem. Niech dzień III Sesji Plenarnej będzie dla nas wszystkim znakiem jedności z Pasterzem naszej diecezji.
  2. Jutro spotkanie grupy Biblijnej.
  3. W piątek o 18.30 zapraszamy młodzież do kościoła parafialnego na Eucharystię i spotkanie.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i Adwent. Jest to zarazem I niedziela miesiąca, dlatego nastąpi wtedy zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Tak jak rok temu również w tym zapraszamy wszystkich, do włączenia się w akcję - "Ty też możesz zostać św. Mikołajem". Jeżeli pragniecie sprawić radość najmłodszym naszym parafianom, w dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są aniołki. Można sobie zabrać jednego z aniołków na pamiątkę, a w zamian złożyć do najbliższej niedzieli dobrowolną ofiarę w kopercie z podpisem św. Mikołaj. Ofiary można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii. Z pozyskanych środków św. Mikołaj obdaruje potrzebujące dzieci słodkimi paczkami. Już dziś z serca składamy serdeczne podziękowania wszystkim , którzy pragną zostać pomocnikami świętego Mikołaja.
  6. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii, aby wspierać prace inwestycyjne. Bóg zapłać.