Ogłoszenia parafialne 24 marca 2024 r.

Data

23.03.2024 r.

1. W Wielki Poniedziałek zapraszamy wraz z Ks. Piotrem i Ks. Krzysztofem do prac przy konstrukcji ciemnicy i grobu pańskiego Panów z Rady Parafialnej i Ojców LSO.
2. W Wielki Wtorek po Mszy św. wieczornej prosimy do strojenia ciemnicy DSM, Młodzież oraz ich rodziców. Również we wtorek o godz. 18.00 próba generalna asysty na triduum wszystkich lektorów i ministrantów oraz próba chóru.
3. W Wielką Środę, po Mszy św. wieczornej będziemy sprzątali kościół parafialny na święta, zapraszamy młodzież, grupy duszpasterskie i parafian do pomocy.
4. Również w W. Środę na godz. 20.00 zapraszamy pod katedrę na Drogę Krzyżową ulicami miasta. której rozważania zostały oparte również o nauczanie św. JP II.
5. W Wielki Czwartek obchodzić będziemy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentu Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Rano nie będzie Mszy św. Po południu w kościele parafialnym o godz. 18.00 uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynając Triduum Sacrum, którego porządek podany jest na stronie internetowej, na plakacie i na wydrukowanych kartkach. Prosimy się z nim zapoznać, a wyznaczone wspólnoty zapraszamy do prowadzenia adoracji.
6. W Wielki Czwartek po godz. 8.30 będziemy odwiedzać chorych. Prosimy o ich zapisywanie w zakrystii. Udamy się do tych którzy zostaną zgłoszeni.
7. Wielki Piątek to Pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie ma Mszy św. Droga Krzyżowa o godz. 8.00 w kościele parafialnym podczas której zostaną rozdane krzyże dla kandydatów do bierzmowania, a o godz. 9.00 w sanktuarium.Wieczorem w kościele parafialnym o 17.30 obrzędy Męki Pańskiej. Prosimy parafian, aby na Wielki Piątek przyozdobili krzyż misyjny i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Natomiast osoby od 18 do 60 roku życia zobowiązane są do postu ścisłego, czyli 3 posiłki w ciągu dnia dwa lekkie i jeden do sytości. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy. Dotyczy to również osób korzystających ze zbiorowego żywienia.
8. W Wielką Sobotę obchodzimy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Od rana będziemy adorowali krzyż Chrystusowy, a w kościele parafialnym także Pana Jezusa w grobie. Rano poświęcenie pokarmów w obydwu kościołach; w nowym kościele o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, a w sanktuarium o 11.30 i 12.00. Wieczorem o godz. 19.00 w kościele parafialnym odbędą się Obrzędy Wigilii Paschalnej. Na tą liturgię przynosimy świece.
9. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja Rezurekcyjna w kościele parafialnym o godzinie 6.00. Serdecznie zapraszamy.
10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na organizację tegorocznych rekolekcji szkolnych i parafialnych oraz na wystrój ciemnicy, grobu Pańskiego i kwiaty do dekoracjiołtarzy na tegoroczne święta wielkanocne. Dziękujemy także Księżom Krzysztofowi Pach i Stanisławowi Staśko za przeprowadzenie tegorocznych rekolekcji szkolnych i parafialnych. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam swoimi łaskami za trud głoszenia słowa Bożego. Bóg zapłać. Naszych rekolekcjonistów i całą parafię polećmy wstawiennictwu Matki Bożej. Pod Twoją obronę…