Ogłoszenia parafialne 24 października 2021 r.

Data

26.10.2021 r.

  1. Komunikat Ks. Biskupa: Drodzy Diecezjanie! Razem z biskupami pomocniczymi diecezji tarnowskiej będziemy przez najbliższy tydzień składać w Rzymie wizytę zwaną Ad limina Apostolorum, czyli dosłownie „do progów Apostołów”. Zgodnie wielowiekową tradycją oraz aktualnymi wymogami prawa kanonicznego, „biskup diecezjalny obowiązany jest co pięć lat przedstawić Papieżowi sprawozdanie o stanie powierzonej sobie diecezji” (kan. 399). Dlatego biskupi, w czasie określonym przez Stolicę Apostolską, udają się do Rzymu „dla uczczenia grobów świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz spotkania się z Ojcem Świętym” (kan. 400). Poprzednia wizyta polskich biskupów w Rzymie odbyła się w roku 2014. Poprzedziła ona dwa wielkie wydarzenia: kanonizację Jana Pawła II oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Obecna wizyta Ad limina Apostolorum odbywa się z dwuletnim opóźnieniem ze względu na pandemię. Podstawowym celem wizyty jest umocnienie jedności pomiędzy biskupami a Następcą Apostoła Piotra, a także łączności pomiędzy danym Kościołem lokalnym a Kościołem powszechnym. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz nas biskupów, abyśmy pod Jego przewodnictwem jak najlepiej służyli ludowi Bożemu i prowadzili go do zbawienia. Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  2. W dalszym ciągu zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych zwłaszcza tych, którzy nie mieli na nie czasu do tej pory. W sanktuarium o godz. 7.00 po zakończeniu Mszy św., w dni powszednie, w kościele parafialnym w dni powszednie oraz niedziele o godz. 17.00. 
  3. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, aby w ten sposób przyjść z pomocą duszom czyśćcowym. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. i podczas nabożeństwa różańcowego.
  4. Porządek Mszy św. na Uroczystość Wszystkich Świętych podamy za tydzień. Będzie on także dostępny w gablotach ogłoszeń i stronie internetowej.
  5. Spotkania w tym tygodniu: - Grupa Biblijna w poniedziałek o godz. 17.00, - DSM we wtorek. O godz. 16.30 dziewczynki młodsze, a o godz. 18.00 dziewczynki starsze, - aspiranci, ministranci i lektorzy w piątek o godz. 17.00.
  6. W sobotę na godz. 18.30 jak co tydzień zapraszamy do sanktuarium na nowennę, różaniec i Mszę św.
  7. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo - Turystyczne ITER serdecznie zaprasza na weekendowy wyjazd: Śladami polskich błogosławionych: Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Matki Elżbiety Róży Czackiej i Ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegóły na plakacie.
  8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na misje oraz te składane w ostatnim czasie, szczególnie na budowę organ oraz prace konserwatorskie przy kościele parafialnym. Bóg zapłać. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy kościele parafialnym wykonując prace remontowe oraz montując piękną balustradę na chórze naszego kościoła.
  9. Przez przyczynę Matki Bożej módlmy się za wszystkich dobrodziejów z parafii i spoza niej, którzy swoimi ofiarami wspierają dzieło upiększania naszego kościoła parafialnego szczególnie budowy organ. Pod Twoją obronę…
  10. Polećmy także Bożemu Miłosierdziu zmarłych, którzy odeszli do wieczności: śp. Janinę Gonciarz, Marię Mikoś i Agatę Morańda mamę ks. Stanisława. Dobry Jezu…