Ogłoszenia parafialne 24 stycznia 2016 r.

Data

24.01.2016 r.

 1. Komunikat Biskupa Drodzy Diecezjanie! Zakończony niedawno okres Narodzenia Pańskiego był dla nas wszystkich dogodną okazją do umocnienia naszych relacji i więzi rodzinnych oraz parafialnych. Wspólne świętowanie jest ważne nie tylko w wymiarze małych wspólnot, takich jak rodzina czy parafia, ale także w wymiarze ogólnodiecezjalnym i ogólnokościelnym. W tym kontekście, pragnę Was zaprosić i zachęcić do wspólnego dziękczynienia za przeżytą pod koniec ubiegłego roku beatyfikację dwóch polskich męczenników: bł. ojca Michała Tomaszka oraz pochodzącego z naszej diecezji bł. ojca Zbigniewa Strzałkowskiego. Diecezjalne dziękczynienie będzie miało miejsce w dniu 1 lutego br., o godz. 17.30, w katedrze tarnowskiej. Zapraszam do udziału w tej uroczystości tarnowskich Diecezjan, a szczególnie wszystkich zaangażowanych w szeroko rozumiane dzieło misyjne. Uroczystość dziękczynienia za dar beatyfikacji nowych błogosławionych będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Drugim ważnym ogólnokościelnym wydarzeniem będzie obchodzony co roku 2 lutego – czyli w święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym roku zbiegnie się on z uroczystym zakończeniem Roku Życia Konsekrowanego oraz z Jubileuszem Miłosierdzia Osób Konsekrowanych. W związku z tym zapraszam wszystkie wspólnoty zakonne z terenu całej diecezji tarnowskiej do włączenia się w to ważne wydarzenie. Jego centralnym punktem będzie przejście przez Bramę Miłosierdzia oraz Msza święta sprawowana w katedrze tarnowskiej o godz.12.00. W tym dniu zachęcam wszystkich diecezjan do modlitwy w intencji osób konsekrowanych, a także do materialnego wsparcia zakonów klauzurowych znajdujących się na terenie naszej diecezji. Za dar modlitwy oraz wszelkie dowody solidarności tarnowskich Diecezjan z zakonami klauzurowymi pragnę już dziś złożyć serdeczne podziękowania. Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.
 2. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa:
  –we wtorek wieczorem w sanktuarium nowenna do Bożego Miłosierdzia
  –w środę w kościele parafialnym o 17.30 a w sobotę w sanktuarium o 18.30 nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.
  -w piątek w kościele parafialnym o 15:00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
 3. Informujemy, że 7 lutego rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Rozpocznie się on w kościele parafialnym Mszą św. o 17.30. Program spotkań jest na naszej parafialnej stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy.
 4. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto parafii oraz na tacę, aby wesprzeć prace wykonywane w naszych świątyniach. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Dziękujemy także wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu wykonywali prace przy kościele.
 5. Dyrekcja Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza do posłuchania kolęd i pastorałek. Występy zespołów kolędniczych odbędą się za tydzień w niedzielę 31 stycznia 2016 r. o godz. 18.00.
 6. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności Maria Stroisz i Anna Mucha. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...