Ogłoszenia parafialne 25 grudnia 2015 r.

Data

27.12.2015 r.

  1. Jutro wspominamy pierwszego męczennika św. Szczepana. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia ofiary na tace zbierane są na KUL i Papieski Uniwersytet w Krakowie. Jutro na Mszy św. o godz. 1200 odbędzie się rozesłanie kolędników misyjnych. Poprzez kolędowanie chcą zanieść radość z narodzenia Jezusa do naszych mieszkań, a przy okazji będą zbierać ofiary dla dzieci z krajów misyjnych. Przyjmijcie kolędników misyjnych z wielką życzliwością.
  2. Informujemy, że z dniem dzisiejszym ruszyła nowa strona internetowa naszej parafii. Jest ona jeszcze w budowie, ale już prosimy o zapoznanie się z nią, aby podzielić się cennymi uwagami na jej temat w celu jej udoskonalania.
  3. Drodzy moi. Uroczystą Pasterką o północy rozpoczęliśmy Święta Bożego Narodzenia. Radość płynąca ze żłóbka Bożej Dzieciny niech nam towarzyszy przez cały okres Bożego Narodzenia, a zewnętrznym znakiem, który pomoże nam ten czas lepiej przeżyć, jest piękna Szopka, która znajduje się w bocznej nawie naszego kościoła. Do świąt przygotowywaliśmy się i duchowo ale też poprzez pracę przy dekoracjach i sprzątaniu, dlatego chcemy wyrazić wdzięczność Bogu za hojność łask i Jego opiekę nad nami. Dziękuję kapłanom, siostrom zakonnym, całej Służbie Liturgicznej - ministrantom, lektorom, panom kościelnym i organistom. Dziękuję siostrze Jolancie, pani Monice i panu Michałowi, wszystkim pracownikom kościelnym za każdą pracę wykonaną w kościele. Bardzo dziękuję tym osobom, które przygotowały i wykonały dekoracje Bożonarodzeniowe oraz wszystkim sprzątającym przygotowującym nasze świątynie na święta. Było nas tak wiele ponad 80 osób. Dziękuję wszystkim Grupom Duszpasterskim, a w szczególnie Bractwu Szkaplerza, Grupie Młodzieży, Grupie O. Pio za wszelką pomoc oraz mieszkańcom bloku nr 6 z ul. Fąfary i ofiarodawcom z innych parafii, którzy zebrali fundusze na kwiaty do naszych kościołów. Bóg zapłać.
  4. Siostry i Bracia. Święta Bożego Narodzenia przypominają nam jak wielką Miłością obdarzył nas Bóg Ojciec w tą Betlejemską Noc w Osobie danego z Nieba Jezusa. W imieniu wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii życzymy wielu łask od Bożej Dzieciny. Niech ta Boża Dziecina napełnia nasze serca tą miłością, niech pomoże nam być Jej świadkami by kiedyś zasłużyć na wzięcie nas do grona świętych w niebie. Trwając z Maryją i Józefem przy Jezusie zapewniamy o modlitwie. Niech Bóg obdarzy was zdrowiem i swoim błogosławieństwem. Szczęść Boże!