Ogłoszenia parafialne 25 grudnia 2016 r.

Data

24.12.2016 r.

1.  Jutro wspominamy pierwszego męczennika św. Szczepana. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia ofiary na tace zbierane są na Papieski Uniwersytet w Krakowie i Tarnowie. Jutro na Mszy św. o godz. 1200 odbędzie się rozesłanie kolędników misyjnych.Poprzez kolędowanie chcą zanieść radość z narodzenia Jezusa do naszych mieszkań, a przy okazji będą zbierać ofiary dla dzieci z krajów misyjnych. Przyjmijcie kolędników misyjnych z wielką życzliwością.

2.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką oraz zabrać ze sobą program tegorocznej kolędy w naszej parafii.

3.  Drodzy moi. Uroczystą Pasterką rozpoczęliśmy Święta Bożego Narodzenia. Radość płynąca ze żłóbka Bożej Dzieciny niech nam towarzyszy przez cały okres Bożego Narodzenia, a zewnętrznym znakiem, który pomoże nam ten czas lepiej przeżyć, jest piękna Szopka, która znajduje się w bocznej nawie naszego kościoła. Do świąt przygotowywaliśmy się i duchowo ale też poprzez pracę przy dekoracjach i sprzątaniu, dlatego chcemy wyrazić wdzięczność Bogu za hojność łask i Jego opiekę nad nami. Dziękuję kapłanom, siostrom zakonnym, całej Służbie Liturgicznej, chórowi, panom kościelnym i organistom. Dziękuję, pani Monice, pani Agacie, panu Michałowi za choinki wszystkim pracownikom kościelnym za każdą pracę wykonaną w kościele. Bardzo dziękuję tym osobom, które przygotowały i wykonały dekoracje Bożonarodzeniowe oraz wszystkim sprzątającym przygotowującym nasze świątynie na święta. Dziękuję wszystkim Grupom Duszpasterskim, a w szczególnie Bractwu Szkaplerza, Grupie Młodzieży, Grupie O. Pio SRK, za wszelką pomoc oraz mieszkańcom bloku nr 4, 6, i 8 z ul. Fąfary, którzy zebrali fundusze na kwiaty do naszych kościołów.  Bóg zapłać.

4.  Pragnę też podziękować SRK za inicjatywę wspierania rodzin z Syrii. Dziękuję także trzem rodzinom, które złożyły ofiary, aby wesprzeć kosztowną renowację łaskami słynącego obrazu MB Szkaplerznej.

5.  Siostry i Bracia. Święta Bożego Narodzenia przypominają nam jak wielką Miłością obdarzył nas Bóg Ojciec w tą Betlejemską Noc w Osobie danego z Nieba Jezusa. W imieniu wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii życzymy doświadczenia Boga i Jego łaski. Niech Boża Dziecina napełnia nasze serca miłością, niech pomoże nam być Jej świadkami, by kiedyś zasłużyć na wzięcie nas do grona świętych w niebie. Trwając z Maryją i Józefem przy Jezusie zapewniamy o modlitwie. Niech Bóg obdarzy was zdrowiem i swoim błogosławieństwem. Szczęść Boże!