Ogłoszenia parafialne 25 grudnia 2017 r.

Data

25.12.2017 r.

  1. Jutro wspominamy pierwszego męczennika św. Szczepana. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia ofiary na tace zbierane są na Papieski Uniwersytet w Krakowie i Tarnowie. Jutro na Mszy św. o godz. 1200 odbędzie się rozesłanie kolędników misyjnych. Poprzez kolędowanie chcą zanieść radość z narodzenia Jezusa do naszych mieszkań, a przy okazji będą zbierać ofiary dla dzieci z krajów misyjnych. Przyjmijcie kolędników misyjnych z wielką życzliwością.
  2. Drodzy moi. Uroczystą Pasterką rozpoczęliśmy Święta Bożego Narodzenia. Radość płynąca ze żłóbka Bożej Dzieciny niech nam towarzyszy przez cały okres Bożego Narodzenia, a zewnętrznym znakiem, który pomoże nam ten czas lepiej przeżyć, jest piękna Szopka, która znajduje się w bocznej nawie naszego kościoła. Do świąt przygotowywaliśmy się i duchowo ale też poprzez pracę przy dekoracjach i sprzątaniu, dlatego chcemy wyrazić wdzięczność Bogu za hojność łask i Jego opiekę nad nami. Dziękuję kapłanom, siostrom zakonnym, całej Służbie Liturgicznej, chórowi, panom kościelnym i organistom. Dziękuję, paniom Adiannie, Agacie i Krystynie, panu Michałowi za choinki wszystkim pracownikom kościelnym za każdą pracę wykonaną w kościele. Bardzo dziękuję tym osobom, które przygotowały i wykonały dekoracje Bożonarodzeniowe oraz wszystkim sprzątającym przygotowującym nasze świątynie na święta. Dziękuję wszystkim Grupom Duszpasterskim, a w szczególnie Bractwu Szkaplerza Odnowie w Duchu Św., Grupie Młodzieży, Grupie O. Pio SRK, za wszelką pomoc oraz mieszkańcom z ul. Krogulskiego, którzy zebrali fundusze na kwiaty do naszych kościołów. Bóg zapłać.
  3. Siostry i Bracia. Święta Bożego Narodzenia przypominają nam jak wielką Miłością obdarzył nas Bóg Ojciec w tą Betlejemską Noc w Osobie danego z Nieba Jezusa. W imieniu wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii życzymy doświadczenia Boga i Jego łaski. Niech Boża Dziecina napełnia nasze serca miłością, pomoże nam z mocą Ducha Św. świadczyć o Bożej dobroci, by kiedyś zasłużyć na wzięcie nas do grona świętych w niebie. Trwając z Maryją i Józefem przy Jezusie zapewniamy o modlitwie. Niech Bóg obdarzy was zdrowiem i swoim błogosławieństwem. Szczęść Boże!