Ogłoszenia parafialne 25 grudnia 2019r.

Data

25.12.2019 r.

Ogłoszenia parafialne 25 grudnia 2019 r.

1.  Jutro wspominamy pierwszego męczennika św. Szczepana. W tym dniu Msze św. w sanktuarium o godz. 8.00 i 10.30, a w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 17.30. Ofiary na tace zbierane będą na Papieski Uniwersytet w Krakowie i Tarnowie. Jutro na Mszy św. o godz. 1200 odbędzie się rozesłanie kolędników misyjnych. Poprzez kolędowanie chcą zanieść radość z narodzenia Jezusa do naszych mieszkań, a przy okazji będą zbierać ofiary dla dzieci z krajów misyjnych. Przyjmijcie kolędników misyjnych z wielką życzliwością.

2.  Drodzy moi. Uroczystą Pasterką rozpoczęliśmy Święta Bożego Narodzenia. Radość płynąca ze żłóbka Bożej Dzieciny niech nam towarzyszy przez cały okres Bożego Narodzenia, a zewnętrznym znakiem, który pomoże nam ten czas lepiej przeżyć, jest piękna Szopka, która znajduje się w bocznej nawie naszego kościoła. Do świąt przygotowywaliśmy się i duchowo ale też poprzez pracę przy dekoracjach i sprzątaniu, dlatego chcemy wyrazić wdzięczność Bogu za hojność łask i Jego opiekę nad nami. Dziękuję kapłanom, siostrom zakonnym, całej Służbie Liturgicznej, chórowi, panom kościelnym i organistom. Dziękuję, paniom Adiannie, Agacie i Renacie, panu Michałowi za choinki wszystkim pracownikom kościelnym za każdą pracę wykonaną w kościele. Bardzo dziękuję tym osobom, które przygotowały i wykonały dekoracje Bożonarodzeniowe oraz wszystkim sprzątającym przygotowującym nasze świątynie na święta. Była Was bardzo duża grupa. Dziękuję wszystkim Grupom Duszpasterskim, za wszelką pomoc oraz mieszkańcom z bl. nr. 6 z ul. Krogulskiego, którzy zebrali fundusze na świateczną dekorację  do naszych kościołów. Bóg zapłać.

3.  Drodzy Parafianie i mili Goście.  "Jest taka odległość, której nie wyraża się w kilometrach... to odległość jaką musi pokonać człowiek chcąc dotrzeć do ludzkiego serca..." Święta Bożego Narodzenia przypominają nam, że aby tą adległość pokonać potrzebna jest miłość. Tą Miłością obdarzył nas Bóg Ojciec w tą Betlejemską Noc w Osobie danego z Nieba Jezusa. W imieniu wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii życzymy doświadczenia Boga i Jego łaski. Niech Bóg obdarzy was zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Błogosławionych Świat Bożego Narodzenia!