Ogłoszenia parafialne 25 września 2022 r.

25.09.2022 r.

1. Komunikat Ks. Biskupa: Drodzy Diecezjanie. Wraz z pierwszą niedzielą października rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów będzie w tej edycji podejmowana tematyka poświęcona Eucharystii. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i potraktowania jej jako również formy katechezy dla dorosłych katolików. Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.
  2. Jutro na 17.30 zapraszamy do kościoła parafialnego Odnowę w Duchu św.
  3. We wtorek spotkanie formacyjne DSM. O godz. 16.30 spotkanie ma grupa młodszych dziewczynek, a o godz. 18.00 grupa starszych.
  4. W czwartek o godz. 19.00 w salce kościoła parafialnego próba scholi młodzieżowej.
  5. W piątek po Mszy św. o 17.30 w kościele parafialnym spotkanie Rady Parafialnej, a o godz. 19.00 spotkanie młodzieżowej grupy apostolskiej.
  6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, dlatego po godz. 8.30 będą odwiedziny chorych, a wieczorem na godz 18.00 zapraszamy do sanktuarium na Burku na różaniec, nabożeństwo szkaplerzne z odczytaniem podziękowań i próśb oraz Mszę św. w int. nowennowych.
  7. Również w sobotę o godz. 10.00 w salce kościoła parafialnego próba scholi dziecięcej.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych, a wieczorem o 18.15 procesja różańcowa ulicami miasta, którą rozpoczniemy w naszym sanktuarium na Burku. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału we wspólnej modlitwie.
  9. W związku z procesją informujemy, że w niedzielę za tydzień nie będzie Mszy św. o 18.30 w sanktuarium. Prosimy o wybranie w ciągu dnia innej stosownej godziny, aby wziąć udział we Mszy św.
  10. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, szczególnie za ofiary na budowę organ do kościoła parafialnego. Niech Maryja nasza opiekunka wyjedna Wam u Boga wszelkie potrzebne łaski. Bóg zapłać.
  11. W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty Parafialnych Rad Duszpasterskich Ks. Biskup Ordynariusz zarządził w całej diecezji nowe wybory do tychże rad na 23 października 2022 r. Ogłaszamy zatem, że od przyszłej niedzieli do specjalnie przygotowanych skrzynek będzie można zgłaszać kandydatów spośród parafian i akcja ta potrwa do 16 października, kiedy to listę kandydatów przedstawimy do wiadomości publicznej i dokonamy wyborów 23 października o czym będziemy stosownie informować.
  12. Sprawy V synodu, sprawy naszej parafii, polecajmy wstawiennictwu naszej Patronki. Pod Twoją obronę...