Ogłoszenia parafialne 26 grudnia 2021 r.

Data

26.12.2021 r.

  1. W piątek przypada ostatni dzień roku 2021. Uroczyste nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za miniony rok rozpocznie się o godz. 15.30 w kościele parafialnym. Bardzo prosimy o udział w tym tak ważnym, a zarazem ostatnim nabożeństwie kończącego się roku.
  2. W ostatnim dniu 2021 roku przypada piątek. Dlatego w związku z tą okolicznością, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcam do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.   † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  3. W sobotę 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to równocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
  4. Informujemy, że kolęda w rodzinach, które zaprosiły kapłanów do siebie odbędzie się po nowym roku.
  5. Kościół jest naszym domem, gdzie możemy spotykać się jako jedna rodzina. Bracia i Siostry! Z całego serca dziękujemy za Wasze zatroskanie o nasze świątynie wyrażające się w darach modlitewnych i ofiarach materialnych. Dziękujemy za Waszą wrażliwość i troskę o dobre funkcjonowanie parafii. Dziękujemy za ofiary złożone ostatnio na budowę organ w kościele parafialnym. Za naszych ofiarodawców modlimy się w soboty, podczas Eucharystii wieczornej i Nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej w sanktuarium. Niech Bóg błogosławi Wam, w życiu rodzinnym, osobistym i zawodowym. Niech Maryja Szkaplerzna czuwa nad Waszymi rodzinami i domami, tu i wszędzie tam, gdzie żyją Wasi najbliżsi. Ich wszystkich otaczamy modlitwą i z naszego sanktuarium oraz kościoła parafialnego posyłamy wyrazy pamięci i kapłańskie błogosławieństwo.
  6. Módlmy się w intencji wszystkich rodzin naszej parafii:

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i życiem - spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi, przez Twego Syna, Jezusa Chrystusa narodzonego z Niewiasty, i przez Ducha Świętego stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń.

Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich ludzi na świecie.

Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości.

Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkiej słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny. Spraw wreszcie - błagamy Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu - ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach i przez rodziny. Przez Chrystusa Pana naszego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem na wieki wieków. Amen.