Ogłoszenia parafialne 26 listopada 2017 r.

Data

26.11.2017 r.

 1. Jutro w poniedziałek spotkanie grupy Biblijnej.
 2. We wtorek przypada 8 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. Z tej racji zapraszamy do wspólnej modlitwy polecając na wszystkich Mszach św. osobę bpa Andrzeja i jego posługę w naszej diecezji.
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i I sobotę miesiąca grudnia.
 4. W I piątek miesiąca spowiedź w sanktuarium od 6:00 do 8:00 i od 18:30, a w kościele parafialnym od 16:30. W tym dniu uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa.
 5. Również w piątek zapraszamy uczniów klas 7 Szkoły Podstawowej oraz klas II i III gimnazjum na Mszę św. o 17:30, a po niej na spotkanie formacyjne.
 6. W I sobotę po godz. 8:00 księża udadzą się do chorych, a wieczorem na godz. 18.00 zapraszamy do sanktuarium na nowennę ku czci MB Szkaplerznej ofiarowaną w int. rodzin z prośbą o odnowę duchową.
 7. Również w sobotę zachęcamy dzieci oraz całe rodziny do wzięcia udziału w organizowanym przez SRK Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego. Rozpoczęcie o 10:30 Zapisy przez cały dydzień począwszy od dziś w Zakrystii Kościoła Parafialnego. Serdecznie zapraszają Duszpasterze i SRK
 8. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, a wśród nich naszemu Ks. Andrzejowi, życzymy wielu łask od Boga i wstawiennictwa Maryi. W int. Ks. Andrzeja będzie sprawowana Msza św. w najbliższy czwartek o godz. 17.30, na którą serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i Adwent. Jest to zarazem I niedziela miesiąca, dlatego nastąpi wtedy zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Tak jak rok temu również w tym zapraszamy wszystkich, do włączenia się w akcję -
  "I Ty możesz zostać św. Mikołajem". Jeżeli pragniecie sprawić radość najmłodszym naszym parafianom, w dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są aniołki. Można sobie zabrać jednego z aniołków na pamiątkę, a w zamian złożyć do najbliższej niedzieli dobrowolną ofiarę w kopercie z podpisem św. Mikołaj. Ofiary można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii. Z pozyskanych środków św. Mikołaj obdaruje potrzebujące dzieci słodkimi paczkami. Już dziś z serca składamy serdeczne podziękowania wszystkim , którzy pragną zostać pomocnikami świętego Mikołaja.
 11. W niedzielę 10 grudnia zapraszamy dzieci ze scholi parafialnej oraz LSO na Mszę św. o godzinie 12:00, po niej na spotkanie ze św. Mikołajem. Równocześnie informujemy, że rodzice, którzy pragnęliby nawiązać kontakt ze św. Mikołajem proszeni są o podejście do zakrystii w celu omówienia szczegółów.
 12. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii, aby wspierać prace inwestycyjne. Dziękujemy także tym, którzy w tym tygodniu wykonywali prace porządkowe w naszych kościołach. Bóg zapłać.
 13. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności; śp. Józef Stroisz. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…