Ogłoszenia parafialne 26 lutego 2017 r.

27.02.2017 r.

1.    Rozpoczynamy dziś czterdziestogodzinne nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu. Program jest następujący: rozpoczynają dzieci po mszy św. o 12.00oraz mieszkańcy wschodniej części parafii – ulice Sanguszków, Braci Saków, Okrężna i wszystkie przyległe,  od 14.00 - 15.00 - mieszkańcy ul. Gumniska, Mostowa, Nadbrzeżna Górna i Dolna, Jagiellońska, Kaflarska, Łanowa, Łyczków i Piastowska, od 15.00 - 16.00 - mieszkańcy ul. Torowa, Urwana, Dąbrowskiego i cała zachodnia część parafii, od 16.00 - 17.15 mieszkańcy ul. Fąfary.

Poniedziałek:

Sanktuarium: 8.00 – 12.00  - adoracja indywidualna  zakończona modlitwą Anioł Pański

Kościół parafialny: 15.00 - 16.00 - dla mieszkańców ul. Fąfary. zachodnia część parafii,

Prowadzi – Caritas i Akcja Katolicka

16.00 - 17.00 - dla mieszkańców ul. Torowa, Urwana, Dąbrowskiego Prowadzą - Róże Różańcowe

17.00 - 17.30 – adoracja indywidualna zakończona Mszą św. z kazaniem o eucharystii

Wtorek :

Sanktuarium; 8.00 – 12.00  - adoracja indywidualna  zakończona modlitwą Anioł Pański

Kościół parafialny: 15.00 - 16.00 - dla mieszkańców wschodniej części parafii – ulice Sanguszków, Braci Saków, Okrężna i wszystkie przyległe  - Grupa Odnowy w Duchu Świętym

16,00 - 17.00 - dla mieszkańców ul. Gumniska, Mostowa, Nadbrzeżna Górna i Dolna, Jagiellońska, Kaflarska, Łanowa, Łyczków i Piastowska - Prowadzi - SRK.

2.    W najbliższą środę przypada Popielec. Dzień ten rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Przyjęcie popiołu na głowę będzie znakiem pokory i pełnego uświadomienia sobie ludzkiej skłonności do grzechu, a równocześnie pokuty i poprawy życia. Przez pokutę post i modlitwę chcemy wrócić do naszego Zbawcy i Odkupiciela. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane w kościele parafialnym: 7.30, 16.00 i 17.30 a w sanktuarium: 6.00, 7.00 i 18.30. Składka w tym dniu jest zbierana na cele charytatywne Caritas, jako jałmużna postna. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich katolików  wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Natomiast osoby od 18 do 60 roku życia zobowiązane są do postu ścisłego, czyli 3 posiłki w ciągu dnia dwa lekkie i jeden do sytości. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy. Dotyczy to również osób korzystających ze zbiorowego żywienia. Przypominamy również o obowiązku powstrzymania się od wszelkich zabaw i dyskotek przez cały okres Wielkiego Postu. W dobrym przeżyciu tego czasu pomoże nam rozważanie Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

3.    - Droga Krzyżowa będzie w kościele parafialnym w każdy piątek o godz. 17.00 i uwaga! o godz. 19.30 z udziałem młodzieży i tych, którzy kończą później pracę,  a w sanktuarium o godz. 9.00.
- Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 16.30 w kościele parafialnym, a w sanktuarium o godz. 17.30. Bezpośrednio po zakończeniu gorzkich żali będzie Msza święta.

4.    W czwartek 2 marca po Mszy św. o 17.30 spotkanie rodziców należących do trójek klasowych dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5.    W tym tygodniu w I czwartek na 17.30 zapraszamy gimnazjalistów klas I i II.

6.    W I piątek 3 marca miesiąca spowiedź w kościele parafialnym od 16.30, a w sanktuarium od 6.00 do 8.00 i od 18.30. W tym dniu uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa.

7.    Młodzież gimnazjalną klas III zapraszamy w I piątek do parafialnego kościoła na godz. 19.30.

8.    W I sobotę 4 marca od godziny 8.00 księża udadzą się do chorych. Natomiast wieczorem zapraszamy do sanktuarium na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej szczególnie rodziny przeżywające kryzysy.

9.   W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych

10. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane w ostatnim czasie, dziękujemy także czterem rodzinom, które złożyły ofiarę na renowację obrazu MB Szkaplerznej.  Niech Bóg wam błogosławi.

11.     Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, a wśród nich naszemu wikariuszowi Ks. Radosławowi, życzymy wielu łask od Boga i wstawiennictwa Maryi. W int. Ks. Radka będzie sprawowana Msza św. w najbliższą środę o godz. 17.30.

12. W ostatnim czasie odeszła z naszej wspólnoty śp. Maria Trzpis. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…