Ogłoszenia parafialne 26 maja 2024 r.

26.05.2024 r.

1. Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN:
2. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy DSM.
3. W środę o godz. 18.00 spotkanie Ministrantów i Lektorów oraz próba asysty przed Uroczystością Bożego Ciała i całej oktawy.
4. W czwartek, 30 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym; o godz. 7.00; 12.00; 16.00, a w sanktuarium o godz. 8.00. Msza św. o Najświętszej Eucharystii w kościele parafialnym o godz. 16.00 będzie połączona z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców parafii, w sposób szczególny: rodziców wraz dziećmi; dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach; dziewczynki do sypania kwiatów i DSM; chłopców do dzwonienia oraz ministrantów i lektorów do asysty. Zapraszamy również osoby, które każdego roku noszą feretrony, a także grupy parafialne pomagające w przeżyciu procesji. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na cele diecezjalnej Caritas. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym oraz w sanktuarium o godz. 10.30 i 18.30.
5. Wzorem lat ubiegłych prosimy, aby przygotowaniem ołtarzy zajęli się mieszkańcy poszczególnych ulic. I tak: Ołtarz I - mieszkańcy ul. Łanowej, Jagiellońskiej, Kaflarskiej i Mostowej; Ołtarz II - mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej, Gumniskiej 21 i Piastowskiej domy prywatne; Ołtarz III - mieszkańcy bl. nr 4 ul. Piastowskiej; Ołtarz IV - mieszkańcy bl. nr 2 ul. Piastowskiej. Tradycyjnie prosimy także Pana Michała o przywiezienie gałązek brzozy do dekoracji. W związku z przygotowaniem ołtarzy, jutro po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w kościele parafialnym spotkanie organizacyjne z Ks. Piotrem i Krzysztofem.
6. W sobotę po godz. 8.30 kapłani udadzą się do chorych, natomiast na godz. 18.30 zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne.
7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.
8. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na utrzymanie parafii, dziękujemy również osobie, która ufundowała przepiękne róże dla Matki Bożej do sanktuarium na dzień mamy. Bóg zapłać.
9. Wszystkie mamy polećmy opiece Maryi. Pod Twoją obronę…