Ogłoszenia parafialne 26 marca 2023 r.

26.03.2023 r.

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego: Drodzy Diecezjanie! Przyszła Niedziela Palmowa wprowadzi nas w liturgiczne przeżywanie największych wydarzeń w historii zbawienia. W tym dniu, 2 kwietnia, przypada też 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Jego pamiętne pielgrzymki do Ojczyzny przypominały uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, natomiast podejmowane obecnie próby zdyskredytowania jego osoby i niejako posadzenia go „na ławie oskarżonych” przypominają niesprawiedliwy proces Jezusa. Widzimy jednocześnie, że w tej dojmująco smutnej sytuacji bardzo wielu ludzi – indywidulanie i wspólnotowo – z odwagą staje w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Na dzień rocznicy jego śmierci w całej Polsce planowanych jest wiele wydarzeń, które będą wyrazem domagania się o należyte poszanowanie jego osoby, a także będą okazją do przypomnienia piękna jego człowieczeństwa i ogromnego wkładu, jaki wniósł w dzieje Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata. Pragnę wyrazić serdeczne podziękowanie za wszelkie działania podejmowane przez tarnowskich Diecezjan zarówno w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, jak i na rzecz promowania ogromnego dziedzictwa, które po sobie pozostawił. Zapraszam w dniu 2 kwietnia do podjęcia szczególnej modlitwy przez orędownictwo św. Jana Pawła II za naszą Ojczyznę, by trwała i w przyszłości wytrwała w blasku Chrystusowej prawdy, która niesie wyzwolenie z zamętu, kłamstwa i zła oraz prowadzi do pokoju i prawdziwego szczęścia.

Święty Janie Pawle Wielki – módl się za nami! † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

1. W dalszym ciągu zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki w sanktuarium o godz. 9.00, a w kościele parafialnym o godz.17.00 i godz. 19.00. Gorzkie żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 16.30.
  2. We wtorek zapraszamy scholę młodzieżową na godz. 19.00, w środę na 17.30 zapraszamy LSO i DSM, a w sobotę na godz.10.00 scholę dziecięcą.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy rekolekcje. Dla uczniów rekolekcje wygłosi Prefekt WSD w Tarnowie Ks. Lesław Wąchała, a rekolekcje parafialne poprowadzi Ks. dr Stanisław Staśko z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Krakowie. Program rekolekcji parafialnych jest następujący:
  4. W najbliższą sobotę, która jest zarazem pierwszą miesiąca w kościele parafialnym odbędzie się spowiedź święta rekolekcyjna. Rozpoczniemy ją o godz. 15.00.
  5. Za tydzień niedziela Palmowa. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych, na Mszy św. o godz. 12.00 uroczysta procesja z poświęceniem palm, a po jej zakończeniu konkurs na najpiękniejszą palmę.
  6. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane w ostatnim czasie na utrzymanie parafii, również za te dzisiejsze na potrzeby WSD w Tarnowie. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim potrzebnymi łaskami o co modlimy się w sanktuarium przed cudownym obliczem Matki Bożej Szkaplerznej. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona zostanie na organizację tegorocznych rekolekcji szkolnych i parafialnych oraz na wystrój ciemnicy i grobu Pańskiego. Prosimy o wsparcie i wyrozumiałość.
  7. Przez wstawiennictwo Matki Bożej módlmy się o dobre przeżycie tegorocznych rekolekcji i spowiedzi świętej parafialnej, za młodzież i dzieci, chorych, cierpiących i wszystkich ludzi dobrej woli. Pod Twoją obronę…