Ogłoszenia parafialne 26 września 2021 r.

Data

26.09.2021 r.

 • Komunikat Ks. Biskupa: Drodzy Diecezjanie! Papież Pius VII bullą „Studium paterni affectus” reerygował 20 września 1821 roku diecezję tarnowską i wyraził życzenie, aby dla jej potrzeb powołać do życia seminarium duchowne. W ten sposób, ów dokument stał się aktem erekcyjnym tarnowskiego Seminarium Duchownego, które w tym roku świętuje swój jubileusz 200-lecia istnienia. Świętowanie jubileuszu rozpocznie się 2 października br., od uroczystej inauguracji roku formacyjnego w Wyższym Seminarium Duchownym. Kolejnym ważnym punktem będzie pielgrzymka kleryków, przełożonych i wykładowców do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, połączona z obchodami 25-lecia Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 16 października br. o godz. 10.30. Gorąco zapraszam na to wydarzenie wszystkich członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium. W tym jubileuszowym roku zapraszam wszystkich diecezjan do gorącej modlitwy o powołania i za powołanych. Jej wyrazem niech będą także wezwania w modlitwie wiernych o dar nowych powołań kapłańskich oraz świętość życia kapłanów. W tym wyjątkowym roku dla naszego Seminarium Duchownego, zawierzamy je opiece Trójjedynego Boga przez wstawiennictwo Maryi Matki kapłanów oraz bł. ks. Romana Sitki, rektora naszego Seminarium, męczennika obozu koncentracyjnego w Auschwitz.  Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
 • Jutro na 17.30 zapraszamy do kościoła parafialnego wspólnotę biblijną.
 • We wtorek spotkanie formacyjne DSM z siostrą Kasią. O godz. 16.30 spotkanie ma grupa młodszych dziewczynek, a o godz. 18.00 grupa starszych. Zapraszamy jeszcze wszystkie dziewczynki z młodszych klas, które chciałyby także dołączyć do DSM-u.
 • W czwartek o 17.30 spotkanie dzieci I komunijnych wraz z rodzicami, podczas którego będzie poświęcenie różańców i ich rozdanie dzieciom.
 • W I piątek swoje spotkanie formacyjne mają kandydaci do bierzmowania z kl. 7 i kl. 8. Prosimy wszystkich o obecność.
 • Z racji I piątku zapraszamy do korzystania z sakramentu spowiedzi św. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. Jednak w sposób szczególny zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież: w środę klasy 4 i 5, w czwartek klasy 6 i 7, w piątek klasy 8 oraz młodzież starszą.
 • W I piątek zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu do sanktuarium na Burku.
 • W I sobotę rano po godz. 8.00 odwiedziny chorych, a wieczorem o 18.30 w sanktuarium na Burku nowenna z odczytaniem podziękowań i próśb oraz różaniec i Msza św. w int. nowennowych.
 • Również w sobotę o godz. 10.00 w salce kościoła parafialnego próba scholii.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych, a wieczorem o 18.30 procesja różańcowa ulicami miasta, którą rozpoczniemy w naszym sanktuarium na Burku. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału we wspólnej modlitwie.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, szczególnie za ofiary na budowę organ do kościoła parafialnego. Niech Maryja nasza opiekunka i św. Józef wyjednają Wam u Boga wszelkie potrzebne łaski. Bóg zapłać.
 • Sprawy V synodu, sprawy naszej parafii, tych którzy niszczą drugich złym i oszczerczym słowem polecajmy wstawiennictwu naszej Patronki. Pod Twoją obronę...