Ogłoszenia parafialne 27 czerwca 2021 r.

Data

27.06.2021 r.

  1. Komunikat Biskupa: Drodzy Diecezjanie! Z głębokim przejęciem przyjmowaliśmy informacje o szeregu dramatycznych wydarzeń, które boleśnie dotknęły najpierw mieszkańców w Nowej Białej, zaś w miniony czwartek także kilka miejscowości w rejonie sądeckim, przez który przeszła trąba powietrzna i gradobicie. Najdotkliwiej zostali poszkodowani mieszkańcy Librantowej i okolic, gdzie zostało uszkodzonych około 50 budynków. Kilkadziesiąt rodzin straciło nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim stabilność życiową i wewnętrzny pokój. Nie możemy ich pozostawić bez konkretnej pomocy, do której tak dobitnie wzywał nas św. Paweł w dzisiejszym drugim czytaniu mszalnym: „niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom” (2 Kor 8, 14). Gorąco proszę Was zatem o ducha solidarności z poszkodowanymi, zarówno poprzez modlitwę w ich intencji, jak i pomoc materialną, którą będziemy chcieli zorganizować w przyszłą niedzielę, tj. 4 lipca, zbierając przy kościołach ofiary pieniężne do puszek Caritas. Dziękując za wszelkie wyrazy waszej solidarności z poszkodowanymi udzielam Wam z serca pasterskiego błogosławieństwa. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI.
  2. Jutro zapraszamy na 17.30 do kościoła parafialnego Grupę Biblijną
  3. We wtorek przypada Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu tak jak w dni powszednie. Składka z tego dnia będzie do dyspozycji Ojca Świętego – jako świętopietrze.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o powołania do służby Bożej w kościele, szczególnie z naszej parafii.
  5. W I piątek Msze św. o 6.30, 7.30 i 18.30 w sanktuarium, a w kościele parafialnym o 17:30. Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku, codziennie przed każdą Mszą św.
  6. W I sobotę po godz. 8.00 kapłani udadzą się do chorych, a wieczorem zapraszamy do sanktuarium na nowennę w intencji rodzin.
  7. Również w sobotę zapraszamy do sanktuarium na 18.30 na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.
  8. Dziękujemy wszystkim, za ofiary składane w ostatnim czasie na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  9. W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności Henryka Jasiak-Piska. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu.
  10. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych wakacji.