Ogłoszenia parafialne 27 grudnia 2020 r.

Data

26.12.2020 r.

  1. W czwartek przypada ostatni dzień roku 2020. Uroczyste nabożeństwo dziękczynn-przebłagalne za miniony rok rozpocznie się o godz. 15.30 w kościele parafialnym. Bardzo prosimy o udział w tym tak ważnym, a zarazem ostatnim nabożeństwie kończącego się roku.
  2. W piątek 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to równocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
  3. Kościół jest naszym domem, gdzie możemy spotykać się jako jedna rodzina. Bracia i Siostry! Z całego serca dziękujemy za Wasze zatroskanie o nasze świątynie wyrażającą się w darach modlitewnych i ofiarach materialnych. Dziękujemy za Waszą wrażliwość i troskę o dobre funkcjonowanie parafii. Za naszych ofiarodawców modlimy się w soboty, podczas Eucharystii wieczornej i Nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej w sanktuarium. Niech Bóg błogosławi Wam, w życiu rodzinnym, osobistym i zawodowym. Niech Maryja Szkaplerzna czuwa nad Waszymi rodzinami i domami, tu i wszędzie tam, gdzie żyją Wasi najbliżsi. Ich wszystkich otaczamy modlitwą i z naszego sanktuarium oraz kościoła parafialnego posyłamy wyrazy pamięci, i kapłańskie błogosławieństwo.
  4. W tym roku nie będzie kolędy po domach ze względu na pandemię. Natomiast będą specjalne nabożeństwa w kościele parafialnym zamiast kolędy dla mieszkańców poszczególnych bloków i ulic. Program podamy w Nowy Rok. Szczegółowy program kolędy będzie też umieszczony na kartkach, które można będzie zabrać sobie do domu oraz na stronie internetowej.
  5. Modlitwa w intencji wszystkich rodzin naszej parafii:

Akt poświęcenia się rodziny Najświętszemu Sercu Jezusowemu

 

Najświętsze Serce Jezusa, Zbawco nasz! Wiemy, że chcesz utwierdzić królestwo świętej miłości na ziemi. Chcesz dokonać tego przez rodziny, które wprowadzą Cię do domów swoich i zechcą kierować się Twoim boskim prawem.

Do rodzin takich i my należeć chcemy. Ciebie, Boże Serce – miłości odwieczna, uznajemy na zawsze głową naszej rodziny.

Poddajemy Twemu panowaniu nasz umysł przez żywą wiarę; poddajemy wolę przez zachowanie Twoich przykazań.

„Królestwo Boże w nas jest”. Przyrzekamy więc strzec łaski uświęcającej i jednoczyć się z Tobą w częstej Komunii św.

Dołożymy też wszelkich starań, aby kraj nasz był prawdziwie Królestwem Twoim i Twojej Matki.

Postanawiamy walczyć z grzechem, bronić nierozerwalności i świętości małżeństwa, strzec życia nienarodzonych, dbać skutecznie o pełne wychowanie religijne młodzieży, walczyć z wadami naszymi, głównie z pijaństwem, nieczystością i nieposzanowaniem dnia świętego.

Bądź, dobry Jezu, królem naszej rodziny i zjednoczeniem naszych serc.

Bądź z nami w pracy i odpoczynku. Dziel z nami i uświęcaj dolę i niedolę.

Spraw, aby kiedyś cała nasza rodzina na zawsze zjednoczona z Tobą, wielbiła w niebie Twoją miłość i miłosierdzie.

Ten akt oddania się Tobie ofiarujemy przez ręce Matki Twej Niepokalanej i przybranego ojca Twego, świętego Józefa.

Najświętsze Serce Jezusa, Przyjdź Królestwo Twoje. Amen.