Ogłoszenia parafialne 27 listopada 2016 r.

Data

27.11.2016 r.

1.   Wraz z pierwszą niedzielą adwentu, rozpoczynamy nowy rok kościelny i duszpasterski.  Roraty w dni powszednie w sanktuarium o 6:00, natomiast w kościele parafialnym o 17:30. Na roraty do kościoła parafialnego zapraszamy dzieci podczas których będą specjalne kazania dla nich. Roraty poprzedzone będą śpiewem godzinek.

2. Jutro w kościele parafialnym spotkanie grupy biblijnej. Jutro również na Mszach św. będziemy modlić się za bp. Andrzeja z racji 7 rocznicy konsekracji biskupiej.

3. Od poniedziałku Panowie Kościelni będą roznosić do naszych domów opłatki na wigilijny stół, pobłogosławione przez kapłana. Ofiary składane im przy tej okazji są jedną z form zapłaty i wdzięczności za ich pracę w naszych świątyniach.  Jednocześnie informujemy, że nikt inny nie reprezentuje naszej parafii pod tym względem.

4. W ramach comiesięcznych spotkań formacyjnych młodzież gimnazjalną zapraszamy do  kościoła na godz. 17:30; w piątek klasy III.

5. W I piątek miesiąca spowiedź w sanktuarium od 6:00 do 8:00 i od 18:30, a w kościele parafialnym od 16:30. W tym dniu uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. 

6. W I sobotę 3 grudnia od godziny 8:00 księża udadzą się do chorych, a wieczorem zapraszamy do sanktuarium na nowennę.

7. Również w sobotę 3 grudnia na godz. 10.00 do kościoła parafialnego na kolejne spotkanie kolędników misyjnych, zapraszamy zainteresowane dzieci i młodzież wraz z rodzicami.  

8. Przyszła niedziela jest pierwszą miesiąca nastąpi wtedy zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na fundusz pomocy kościołowi na wschodzie.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci ze scholi parafialnej oraz LSO i młodzież na Mszę św. o godzinie 12:00, po niej na spotkanie ze św. Mikołajem. Równocześnie informujemy, że rodzice którzy pragnęliby  nawiązać kontakt ze św. Mikołajem proszeni są o podejście do zakrystii w celu omówienia szczegółów.

10. Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela". Parafialny  Oddział "Caritas" zaprasza wszystkich, pragnących włączyć się w akcję " I Ty możesz zostać św. Mikołajem".  Jeżeli pragniecie sprawić radość najmłodszym naszym parafianom, w dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła Pani z Caritasu rozprowadza aniołki. Można sobie zabrać jednego z aniołków a w zamian złożyć do najbliższej niedzieli dobrowolną ofiarę w kopercie z podpisem św. Mikołaj. Ofiary można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii. Z pozyskanych środków św. Mikołaj obdaruje najuboższe dzieci  słodkimi paczkami. Już dziś z serca składamy serdeczne podziękowania wszystkim aniołom świętego Mikołaja.

11. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie. Bóg zapłać także wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu wykonywali prace przy sanktuarium, oraz tym, którzy przygotowali uroczystość posłania misyjnego w ostatni poniedziałek. Za tydzień zbiórka do puszek  na fundusz pomocy kościołowi na wschodzie.