Ogłoszenia parafialne 27 listopada 2022 r.

Data

27.11.2022 r.

 1. Jutro przypada 13 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji- bpa Andrzeja Jeża. Zapraszamy do wspólnej modlitwy polecając Bogu posługę Księdza Biskupa w naszej diecezji.
 2. Również od jutra zapraszamy w dni powszednie na roraty połączone z kazaniem:
  - w sanktuarium o godz. 6:30
  - w kościele parafialnym o godz. 17:30
  Przed Mszą św. roratnią zapraszamy razem z Panem Organistą do śpiewu godzinek ku czci NMP.
 3. Od wtorku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I Piątek i I sobota miesiąca.
 5. Spowiedź z racji I piątku codziennie w dni powszednie półgodziny przed każdą Mszą św., a w
  I piątek od godz. 16.30. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 6. W I piątek zapraszamy do sanktuarium na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną Mszą św. o godz. 15.00.
 7. W I sobotę po godz. 8.30 kapłani udadzą się do chorych, a na godz. 18.30 jak co tydzień zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. W tym roku w ramach pomocy mikołajowej dla dzieci, zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz dzieciom z Ukrainy poszkodowanym w wyniku wojny. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu w kościele parafialnym można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 grudnia. Akcję koordynują rodziny naszej parafii należące do Domowego Kościoła. Zachęcamy również do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 10. Spotkania w tym tygodniu: DSM we wtorek, o godz. 16.30 i 18.00, Schola młodzieżowa we wtorek o godz. 19.00, Ministranci i Lektorzy czwartek godz. 17.30, Kandydaci do bierzmowania piątek o godz. 17,30, Dzieci ze scoli dziecięcej wraz z rodzicami sobota godz. 10.00., będzie to spotkanie razem z Ks. Proboszczem. Kandydaci na ministrantów sobota godz. 11.00, Klasy 8 niedziela godz. 9.00.
 11. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie. Dziękujemy również młodzieży, paniom i panom z rady parafialnej, grup parafialnych, rodzicom LSO i DSM oraz wszystkim dobrym ludziom, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła parafialnego na uroczystości poświęcenia organów, a także przeżycia tejże Uroczystości oraz pierwszych w historii kościoła parafialnego koncertów organowych. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.