Ogłoszenia parafialne 27 lutego 2022 r.

27.02.2022 r.

1. Dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu. Czynimy to po każdej Mszy św. prosząc o przebłaganie za grzechy nasze i całej ludzkości oraz łaskę pokoju. Program na kolejne dni jest następujący:

PONIEDZIAŁEK 28 LUTEGO:

SANKTUARIUM: 8.00-12.00 – adoracja – dla mieszkańców ulic: Tuchowskiej, Piotrowskiego, Małeckiego, Wspólnej i Stanisza.

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 15.00-16.00 – dla mieszkańców ul. Gumniskiej, zachodniej części parafii – prowadzą Róże Różańcowe; 16.00-17.00 – dla mieszkańców ul. Torowej i Urwanej – prowadzi młodzież; 17.00-17.30 – adoracja indywidualna zakończona Mszą św. z udziałem Grupy Biblijnej.

WTOREK 1 MARCA:

SANKTUARIUM: 8.00-12.00 – adoracja – dla mieszkańców ul. Wodnej, Konarskiego, NMP, Dąbrowskiego i Szewskiej.

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 15.00-16.00 – dla mieszkańców wschodniej części parafii: ulice Sanguszków, Braci Saków, Okrężna i wszystkie przyległe – prowadzi Odnowa w Duchu Św.; 16.00-17.00 – dla mieszkańców ul. Krogulskiego, Mostowej, Nadbrzeżnej Górnej i Dolnej, Jagiellońskiej, Kaflarskiej, Łanowej, Łyczków i Piastowskiej – prowadzi SRK; 17.00- 17.30 – adoracja indywidualna zakończona Mszą św. z udziałem LSO i DSM.

1. W najbliższą środę przypada Popielec. Dzień ten rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane w kościele parafialnym:7.00 16.00 i 17.30, a w sanktuarium: 6.30, 7.30 i 18.30.Składka w tym dniu jest zbierana na Caritas, i pomoc Ukrainie. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich katolików wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Natomiast osoby od 18 do 60 roku życia zobowiązane są do postu ścisłego, czyli 3 posiłki w ciągu dnia dwa lekkie i jeden do sytości. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy. Dotyczy to również osób korzystających ze zbiorowego żywienia. Ofiarujmy ten dzień postu w intencji zakończenia wojny na Ukrainie. Przypominamy również o obowiązku powstrzymania się od wszelkich zabaw i dyskotek przez cały okres Wielkiego Postu.
  2. W dobrym przeżyciu tego czasu pomoże nam rozważanie Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Tematem rozważań podczas tych nabożeństw będzie Dekalog oraz warunki dobrej spowiedzi.
  3. Droga Krzyżowa w piątki o 17.00 i 19.00 w kościele parafialnym, w sanktuarium o 9.00. Gorzkie żale w niedziele w kościele parafialnym o 16.00.
  4. W czwartek kościele parafialnym na Mszę św. wieczornej zapraszamy ministrantów i lektorów, a później na spotkanie.
  5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w I piątek na 19.00 oraz w I niedzielę na 9.00.
  6. W I piątek zapraszamy do sanktuarium na całodzienną adorację, którą zakończymy Mszą św. o godz. 15.00 w intencji pokoju na Ukrainie.
  7. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę po g. 8.00.
  8. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane w ostatnim na utrzymanie parafii. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim potrzebnymi łaskami o co modlimy się podczas sobotniej nowenny w sanktuarium o godz. 18.30.