ogłoszenia parafialne 27 maja 2018 r.

26.05.2018 r.

1. W poniedziałek swoje spotkanie formacyjne ma grupa biblijna.

2. Również w poniedziałek po Mszy św. wieczornej krótkie spotkanie organizacyjne z osobami odpowiedzialnymi za budowę ołtarzy na Boże Ciało.

3. W środę po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.

4. W czwartek, 31 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym; 7.00; 12.00; 16.00 i 17.30, a w sanktuarium o 8.00 i 18.30. Msza św. o Najświętszej Eucharystii będzie celebrowana w kościele parafialnym o godz. 16.00. Następnie przejdziemy z Jezusem Eucharystycznym ulicami: Gumniską, Mostową Nadbrzeżną Górną, Piastowską i powrócimy do kościoła, gdzie zakończymy eucharystyczną procesję. Zapraszamy: rodziców wraz dziećmi; dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, ministrantów i lektorów do asysty. Zapraszamy również osoby, które każdego roku noszą feretrony, a także inne grupy pomagające w przeżyciu procesji oraz wszystkich mieszkańców parafii. Bezpośrednio po zakończeniu procesji ok. godz. 17.30 będzie jeszcze Msza św. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na cele diecezjalnej Caritas. Wzorem lat ubiegłych przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym oraz w sanktuarium o godz. 10.30.

5. Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z procesją – w dniach „oktawy” – będzie celebrowane codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 12.00.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I piątek i I sobotę miesiąca.

7. W I niedzielę po Mszy św. o 7.00 zmiana tajemnic dla wszystkich róż różańcowych.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, aby wesprzeć naszą parafię. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca.

9.Wychodząc z kościoła zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, Głos Karmelu, Różaniec, Mały Gość Niedzielny

i Promyczek Dobra dla dzieci.

10. Mając na uwadze różne trudne sprawy naszych rodzin i naszej parafii od środy rozpoczniemy specjalną nowennę pełnego zawierzenia Sercu Jezusowemu i zakończymy ją w Uroczystość NSPJ.