Ogłoszenia parafialne 27 marca 2016 r

27.03.2016 r.

1. Jutro drugi dzień Świat Wielkanocnych. Porządek Mszy św. - niedzielny. Składka jutrzejsza jest przeznaczona na KUL w Lublinie i na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele parafialnym będzie specjalne nabożeństwo na które serdecznie zapraszamy.
  3. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas sobotniej nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym obliczem.
  4. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Oddział przy Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie, zaprasza w dniu 9.04.2016r. na pielgrzymkę autokarową do centrum Św. JANA PAWŁA II oraz Sanktuarium MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w Łagiewnikach. Koszt 20 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Drodzy moi. Zakończyliśmy czas Wielkiego Postu. Uwieńczyło go Triduum Sacrum. W głębokiej wierze i pobożności przeżyliśmy Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Chcemy dziś w to największe Święto roku wyrazić wdzięczność Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za hojność łask, jakich udzielał nam, uczestniczącym w poszczególnych nabożeństwach Wielkiego Postu. Były to: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, rekolekcje, spowiedź św. i Triduum Sacrum. Teraz postarajmy się zachować to, co uzyskaliśmy w tych zbawczych wydarzeniach.
  6. Dziękuję również tym, którzy pomogli nam w tych nabożeństwach uczestniczyć i w ich świetle odnajdywać siebie, swoją osobowość i duchowość. Najpierw dziękuję serdecznie ks. rekolekcjonistom: ks. Bogumiłowi i ks. Arturowi oraz ks. Zbigniewowi kaznodziei pasyjnemu, za pełne treści i bardzo trafiające do serc nauki, oraz za sposób ich przekazywania, tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Myślę, że pozostaną na długo w naszej pamięci, a może wycisną jakieś piętno na życie.
  7. Dziękuję kapłanom, siostrom zakonnym, całej Służbie Liturgicznej - ministrantom, lektorom, kantorom. Dziękuję wszystkim pracownikom kościelnym za każdą pracę wykonaną w kościele. Było tego bardzo wiele. Bardzo dziękuję tym osobom, które przygotowały i wystroiły Ciemnicę i Grób Pański oraz wszystkim sprzątającym przygotowującym nasze świątynie na święta.
  8. Dziękuję wszystkim Grupom Duszpasterskim za organizowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście i prowadzenie adoracji przy Ciemnicy i Grobie Chrystusa. Na koniec dziękuję wam - drodzy bracia i siostry za duże zaangażowanie religijne i chrześcijańską postawę podczas całego Wielkiego Postu. Dziękuję za liczny udział w poszczególnych nabożeństwach i w dzisiejszej procesji rezurekcyjnej. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!