Ogłoszenia parafialne 27 sierpnia 2023 r.

26.08.2023 r.

1. Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał jeszcze tydzień, ale już dziś zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok formacji, tym bardziej, że po drodze przypada I piątek. Prosimy rodziców i dziadków, aby tego dopilnowali.
2. Informujemy także, że 4 września o godzinie 8:00 Mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszy św. spotykają się szkoły podstawowe, natomiast szkoły średnie w ustalonym terminie przez katechetów. Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli.
3. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota września. W I piątek miesiąca spowiedź w sanktuarium pół godziny przed Mszą św., a w kościele parafialnym od 16:30. W tym dniu uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Ponadto zapraszamy jak co miesiąc do całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu w naszym sanktuarium.
4. W I sobotę od godz. 8.30 księża udadzą się do chorych. Natomiast wieczorem w tym dniu zapraszamy do sanktuarium na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej i Eucharystię.
5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Augustyna pba i doktora Kościoła we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich św. Patronów.
7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Niech Bóg, którego hojność jest bez miary, wynagrodzi Waszą wrażliwość serca. Wszystkich polecamy Bożej Opatrzności i Matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki Maryi Królowej Szkaplerza Świętego.
8. Wszystkich powracających z wakacji, szlaków pielgrzymich oraz całą naszą parafię powierzmy opiece Maryi. Pod Twoją obronę