Ogłoszenia parafialne 28 czerwca 2020 r.

Data

29.06.2020 r.

  1. Jutro przypada uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 17:30, a w sanktuarium o godzinie 06:30, 07:30 i 18:30. Składka w z tego dnia przeznaczona jest na świętopietrze.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca lipca. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na pierwszy piątek. Spowiadamy codziennie w dni powszednie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św.
  3. W I sobotę miesiąca księża udadzą się do chorych, natomiast wieczorem zapraszamy do sanktuarium na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych w kościele parafialnym o godzinie 7:00.
  5. Zbliża się odpust szkaplerzny w naszej parafii. Hasłem przewodnim będą słowa św. Jana Pawła II: "Niech wam zatem towarzyszy Matka Boża Szkaplerzna(...) i niech was ona zawiedzie w końcu do Boga". Odpust potrwa od 12 to 19 lipca. Program znajduje się przy wyjściu z kościoła. Prosimy się z nim zapoznać, a poszczególne grupy prosimy o przygotowanie liturgii Mszy św. Tegoroczny odpust będzie wyjątkowy, także pod względem zachowania bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.
  6. W najbliższą środę prosimy mężczyz z Rady Parafialnej oraz Róż Różańcowych do pomocy w przewożeniu ołtarza i ławek na odpust. Zbiórka przy kościele parafialnym o godz. 8:00.
  7. Informujemy także, że na majowym spotkaniu rodziców dzieci pierwszokomunijnech jednogłośnie bez żadnego sprzeciwu rodzice opowiedzieli się za terminem wrześniowym I Komunii św., która odbędzie się w drugą niedzielę września. Informacja ta jest dzisiaj podawana między innymi ze względu na babcie i dziadków, którzy w ostatnim czasie zgłaszali z przykrością w kancelarii parafialnej, iż ich wnukowie wraz z rodzicami nie chcą ich o tym powiadomić, a dziadkowie chcieliby przynajmniej w tym dniu ofiarować dar modlitwy za swoje wnuczęta.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i konto parafii. Darczyńców polecamy Matczynemu ustawiennictwu naszej patronki Maryi Królowej Szkaplerza Świętego.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Antoni Marcinek, Mieczysław Mucha i Andrzej Szponder. Polecimy ich dusze Bogu. Dobry Jezu...