Ogłoszenia parafialne 28 listopada 2021 r.

Data

28.11.2021 r.

  1. Od jutra rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. Również od jutra zapraszamy w dni powszednie na roraty połączone z kazaniem:

-w sanktuarium o godz. 6:30,

-w kościele parafialnym o godz. 17:30 /z kazaniem dla dzieci i młodzieży/

  1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I Piątek i I sobota miesiąca.
  2. Spowiedź z racji I piątku codziennie w dni powszednie półgodziny przed każdą Mszą św. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi dopiero na piątek.
  3. W I sobotę po godz. 8.00 kapłani udadzą się do chorych, a na godz. 18.30 jak co tydzień zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W tym roku w ramach pomocy mikołajowej dla dzieci, zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Posługują tam Siostry Urszulanki, które obecnie pomagają 15 mamom i 45 dzieciom. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 12 grudnia. Akcję koordynują rodziny naszej parafii należące do Domowego Kościoła. Zachęcamy również do nabywania świec wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.
  6. Spotkania w tym tygodniu:-Ministranci i Lektorzy czwartek godz. 17.30; kandydaci do bierzmowania piątek o godz. 17,30; schola dziecięca sobota godz. 10.00.
  7. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie. Bóg zapłać. Dziękujemy również wszystkim, którzy tak licznie włączyli się do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. Prosimy, aby sprawy pokoju i ładu społecznego nadal polecać Bogu w indywidualnej modlitwie za przyczyną św. Andrzeja Boboli. W przyszłą niedzielęzbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Zofia Koza. Polećmy jej duszę dobremu Bogu. Dobry Jezu ...