Ogłoszenia parafialne 28 marca 2021 r.

28.03.2021 r.

1. W Wielki Poniedziałek po Mszy św. wieczornej prosimy parafian o pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  2. W Wielki Wtorek na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkich lektorów i ministrantów na próbę asysty.
  3. W Wielką Środę zapraszamy do SPOWIEDZI,  aby z czystym sercem móc przeżywać tajemnice Wielkiego Tygodnia. Spowiedź rozpoczniemy nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Będziemy spowiadać w kościele parafialnym do godziny 19.00.
  4. W Wielki Czwartek od godz. 8.30 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii do środy włącznie. Kapłani pojadą do tych, którzy zostaną zgłoszeni.
  5. W Wielki Czwartek obchodzić będziemy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentu Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Rano nie będzie Mszy św. Po południu w kościele parafialnym o g. 18.00 uroczysta Msza św. wieczerzy Pańskiej. Od Mszy wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Sacrum i adoracja indywidualna Pana Jezusa w Ciemnicy do godziny 21.00!!.
  6. Wielki Piątek to Pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie ma Mszy św. Droga Krzyżowa o godz. 8.00 i 17.00 tylko w kościele parafialnym. Adoracja indywidualna od godz. 10.00 do 17.00 oraz od 18.30 do 22.00!!!.
  7. Wieczorem w kościele parafialnym o g. 17.30 obrzędy Męki Pańskiej. Prosimy parafian, aby na Wielki Piątek przyozdobili krzyż misyjny i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Natomiast osoby od 18 do 60 roku życia zobowiązane są do postu ścisłego, czyli 3 posiłki w ciągu dnia dwa lekkie i jeden do sytości. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy. Dotyczy to również osób korzystających ze zbiorowego żywienia.
  8. W Wielką Sobotę obchodzimy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. W kościele parafialnym od godz. 8. 00 ranookazja do indywidualnej adoracji krzyża Chrystusowego, a także Pana Jezusa w grobie.
  9. Poświęcenie pokarmów o godz. 9.00; 10.00, 11.00, i 12.00; i będzie ono na zewnątrz przed kościołem parafialnym!!!
  10. Wieczorem o godz. 19.00 w kościele parafialnym odbędą się Obrzędy Wigilii Paschalnej. Na tą liturgię przynosimy świece.
  11. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. Rezurekcyjna w kościele parafialnym o godzinie 6.00.
  12. W Wielkanoc i drugi dzień świąt z racji obostrzeń w sanktuarium będzie tylko jedna Msza św., pozostałe w kościele parafialnym. Porządek Mszy św. jest następujący:

-w kościele parafialnym o godz. 6.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.30,

-w sanktuarium tylko o godz. 8.00/transmitowana przez internet/

1. Drodzy Bracia i Siostry. W kontekście zaostrzenia restrykcji związanych z pandemią COVID-19 przypominamy o udzielonej dyspensie ogólnej od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane (z dn. 16.10.2020), która nadal obowiązuje. Prosimy, aby podejmując decyzję o uczestnictwie w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia wziąć pod uwagę, że może się to wiązać z pozostawaniem na zewnątrz kościoła, z powodu nałożonych limitów osób, które mogą w nim przebywać jednocześnie. Ponadto informujemy, że w Wielki Piątek: Podczas Adoracji Krzyża tylko przewodniczący może dokonać oddania czci przez pocałunek. Pozostali adorują Krzyż przez podejście i przyklęknięcie lub skłon, z zachowaniem odpowiedniej odległości między uczestnikami. W okresie epidemii zakazuje się adoracji przez ucałowanie i dotykanie.
  2. Należy też pamiętać, że w Wielki Piątek Komunię św. mogą przyjąć tylko ci, którzy uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej, lub chorzy w domach (nie wolno rozdawać jej nawet przy okazji nabożeństwa drogi krzyżowej).Ponieważ w tym roku przypada wtedy pierwszy piątek miesiąca, warto wiedzieć, że osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu. Ponadto w Wielką Sobotę Komunię św. zanosi się tylko umierającym jako wiatyk.
  3. Prosimy zatem, aby wszyscy wierni zachowali wszelkie zasady bezpieczeństwa w duchu wzajemnej odpowiedzialności, dostosowały się do przestrzegania wyznaczonych limitów w kościołach oraz podporządkowały się służbom porządkowym. Niech Bóg Wam Wszystkim Błogosławi.