Ogłoszenia parafialne 28 sierpnia 2022 r.

Data

27.08.2022 r.

 1. W środę 31 sierpnia od godziny 17.00 zapraszamy do kościoła parafialnego dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny. Prosimy rodziców i dziadków, aby tego dopilnowali.
 2. W czwartek 1 września o godzinie 8:00 Mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszy św. spotykają się szkoły podstawowe, natomiast szkoły średnie w ustalonym terminie przez katechetów. Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli.
 3. W czwartek na Mszę św. o 17.30 zapraszamy LSO. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby się jeszcze zapisać.
 4. W I piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na godz. 17.30. Po zakończeniu prosimy młodzież o pomoc w posprzątaniu kościoła parafialnego.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota września. W I piątek miesiąca spowiedź w sanktuarium pół godziny przed Mszą św., a w kościele parafialnym od 16:30. W tym dniu uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Ponadto zapraszamy jak co miesiąc do całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu w naszym sanktuarium.
 6. W I sobotę od godz. 8.30 księża udadzą się do chorych. Natomiast wieczorem w tym dniu zapraszamy do sanktuarium na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej i Eucharystię.
 7. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w czwartek bł. Bronisławę – dziewicę; w sobotę św. Grzegorza Wielkiego – papieża. Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich św. Patronów.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Niech Bóg, którego hojność jest bez miary, wynagrodzi Waszą wrażliwość serca. Wszystkich polecamy Bożej Opatrzności i Matczynemu wstawiennictwu naszej Patronki Maryi Królowej Szkaplerza Świętego.
 10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Andrzej Kryśkow. Polećmy Bogu jego nieśmiertelną duszę. Dobry Jezu…
 11. Pragniemy powitać kapłanów, którzy przybyli do naszej parafii. Są nimi Ks. Piotr Dymiński i Ks. Witold Warzecha. Naszym nowym księżom życzymy wielu łask Bożych, wstawiennictwa Maryi - Matki kapłanów i ludzkiej życzliwości w pracy jaką podejmują w naszej parafii sprawując sakramenty święte i prowadząc szereg grup duszpasterskich. Powierzmy zatem naszych kapłanów oraz całą naszą parafię Maryi. Pod Twoją obronę…