Ogłoszenia parafialne 29 października 2023 r.

28.10.2023 r.

1. Od 1 do 8 listopada można będzie uzyskać odpust zupełny jeden raz dziennie za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych. Pomyślmy o tych, którzy potrzebują naszej modlitwy. A oto warunki uzyskania odpustu zupełnego: spowiedź sakramentalna, Komunia Święta, odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Maryjo") w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież).Natomiast, do zyskania odpustu cząstkowego nie jest wymagana spowiedź sakramentalna i Komunia św. a możemy go zyskać kilka razy dziennie, ilekroć nawiedzimy cmentarz i ofiarujemy modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Porządek Mszy św. na Uroczystość Wszystkich Świętych do południa tak jak w każdą niedzielę. Natomiast po południu Msze św. tylko w Sanktuarium. O godz. 14.00 Msza św. po, której udamy się z procesją na cmentarz stary, a po zakończeniu procesji Msza św. również w sanktuarium o godz. 15.30.
3. Natomiast w Dzień Zaduszny Msze św. będą w następującym porządku: w sanktuarium o godz. 6.30,7.30 i 18.30, a w kościele parafialnym o godz. 16.00 i 17.30.
4. Spotkania w tym tygodniu: - DSM we wtorek godz. 17.00; Ministranci i Lektorzy we wtorek oraz w I czwartek o godz. 17.30, - Kandydaci do bierzmowania iGrupa młodzieżowa w I piątek o godz. 17.30, oraz w niedzielę za tydzień o godz. 9.00, Schola dziecięca w sobotę o godz. 10.00.
5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
6. W I piątek zapraszamy do sanktuarium na Burku, na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.Spowiedź przed Wszystkimi Świetymi i I piątkiem codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
7. W I sobotę po godz. 8.30 odwiedziny chorych, natomiast na godz. 18.30 jak co tydzień zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św.podczas której można będzie przyjąć szkaplerz św.
8. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
9. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie na potrzeby parafii oraz za prace przy kościele parafialnym.Dziękujemy także wszystkim, którzy w minioną niedzielę pomogli zorganizować i przeżyć procesję różańcową ulicami Tarnowa oraz tym osobom z róż różańcowych naszej parafii, które odpowiedziały na zaproszenie i wzięły udział wczoraj w diecezjalnym spotkaniu w parafii bł. Karoliny. g zapłać.
10. Przez przyczynę Matki Bożej módlmy się za wszystkich dobrodziejów, którzy troszczą się o nasze kościoły pomagając materialnie w ich upiększaniu. Módlmy się także o piękno naszych duchowych świątyń, którymi jest każdy z nas, abyśmy pomagali sobie wzajemnie w dążeniu do świętości i zawsze mieli Boga w sercu. Pod Twoją obronę…