Ogłoszenia parafialne 29 sierpnia 2021 r.

Data

29.08.2021 r.

 1. W związku z apelem Biskupów zgromadzonych na Jasnej Górze informujemy, że dzień 5 września będzie „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Bądźmy wsparciem poprzez modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu”. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą.
 2. W tym roku Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Szkół Podstawowych odbędzie się 1 września o godz. 8.00 w kościele parafialnym, natomiast Msze św. dla Zespołu Szkół Ogrodniczych oraz Liceum u Konarskiego wg porządku ustalonego z Dyrekcjami i Katechetami.
 3. Prosimy wszystkich o modlitwę za tych, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny o Boże błogosławieństwo w nauce oraz o ustanie pandemii.
 4. W I czwartek na godz. 17:30 zapraszamy ministrantów i lektorów.
 5. W I piątek uczcimy NSPJ. Prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia i nie odkładać jej dopiero na I piątek. Spowiadamy codziennie 30 minut przed każdą Mszą św.
 6. W I piątek na 17.30 zapraszamy także, kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8 wraz z rodzicami.
 7. W I sobotę po godz. 8. 00 kapłani udadzą się do chorych. Ponieważ chorych przybywa prosimy, aby zgłosić nowych chorych, których kapłani mają odwiedzać co miesiąc z sakramentami św., oraz tych do których w niedziele mają przychodzić z Komunią św. Szafarze Komunii św. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej do najbliższego piątku włącznie.
 8. Zapraszamy dzieci na próby scholii w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Próby te będą dwa razy w miesiącu w I i II sobotę miesiąca.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca. Bóg zapłać za zrozumienie.
 11. Całą naszą parafię oraz powracających z wakacji polećmy opiece Matki Bożej. Módlmy się także za śp. Ks. Profesora Michała Bednarza w 1 r. śm. oraz zmarłą w tym tygodniu śp. Janinę Białas wypraszając łaskę nieba.  Pod Twoją  obronę…