Ogłoszenia parafialne 29 stycznia 2023 r.

05.02.2023 r.

1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  2. W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w sanktuarium o godz. 30, 7.30 i 18.30, a w kościele parafialnym o godz. 16.00 i 17.30. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece gromniczne. Składka z tego dnia przeznaczona zostanie na zakony klauzurowe.
  3. Jak wszyscy wiedzą w każdy I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa. Czynimy to podczas Mszy świętych w sanktuarium i specjalnej adoracji na zakończenie Mszy św. w kościele parafialnym. Ponieważ modlitwy „nigdy za dużo” od najbliższego czwartku z inicjatywy SRK, które zobowiązało się prowadzić modlitwy za kapłanów, zapraszamy na godz. 17.00 na wspólny różaniec w tej intencji. Stowarzyszeniu dziękujemy za podjętą inicjatywę i życzymy wytrwałości w modlitwie.
  4. W piątek będzie błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.
  5. W I piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do Sanktuarium, którą zakończymy Mszą św. o godz. 15.00.
  6. Spowiedź z racji I piątku codziennie w dni powszednie półgodziny przed każdą Mszą św. Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na sam piątek.
  7. W I sobotę po godz. 8.00 kapłani udadzą się do chorych, natomiast wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo Szkaplerzne i Mszę św. z możliwością przyjęcia szkaplerza św.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  9. W niedzielę będzie błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty.
  10. Kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców informujemy, że Sakrament Bierzmowania w tym roku odbędzie się 21 marca w Katedrze, a na kolejne spotkanie formacyjne zapraszamy w piątek 17 lutego po zakończeniu ferii.
  11. W imieniu scholi młodzieżowej z całego serca dziękujemy za tak miłe przyjęcie akcji rozprowadzania ciast. Dzięki waszej hojności młodzi pojadą na Diecezjalne Warsztaty Muzyczne, które odbędą się 18 i 19 lutego. Przy tej okazji schola młodzieżowa zaprasza dzieci i młodzież oraz wszystkich tych, którzy czują się młodo na popołudnie z grami planszowymi w najbliższą środą na godz. 15.00 do kościoła parafialnego.
  12. Fundacja Opes 139 zaprasza do kontaktu rodziców dotkniętych tragedią utraty dziecka w celu udzielenia wsparcia i pomocy prawnej. Szczegóły na ich stronie internetowej.
  13. Dyrekcja Przedszkola Nr 27 przy ul. Okrężnej ogłasza zapisy na rok 2023/2024. Taką samą informacjję przekazujemy w imieniu Dyrekcji SP przy ul. Błotnej. Szczegóły w sekretariatach tych placówek.
  14. Dziękujemy członkom rady parafialnej i róż różańcowym za zorganizowanie wczorajszego spotkania opłatkowego, dziękujemy także za waszą życzliwość i ofiary składane w ostatnim czasie na utrzymanie parafii. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców pragniemy polecać podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej w każdą sobotę.