Ogłoszenia parafialne 29 września 2019 r.

Data

29.09.2019 r.

  1. Komunikat Ks. Bp. Ordynariusza: Drodzy Diecezjanie! Już w najbliższą niedzielę 6 października odbędzie w Nowym Sączu Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczniemy od Eucharystii o godz. 14.00 w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, a po jej zakończeniu wyruszymy w kierunku Sanktuarium św. Rity. Marsz ten będzie w tym roku połączony z tradycyjną procesją różańcową ulicami miasta. Serdecznie zapraszam Was, aby poprzez swój liczny udział w tym Marszu dać wyraz wierności prawdziwemu obrazowi małżeństwa i rodziny, zgodnemu z Bożym zamysłem. Niech będzie to radosna afirmacja wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz piękna wspólnoty rodzinnej, w której swoje właściwe miejsce zajmuje Jezus Chrystus. Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  2. Równocześnie zapraszamy na procesję różańcową ulicami miasta Tarnowa 6 października 2019 r. Hasłem przewodnim procesji będą słowa: „Z RÓŻAŃCEM W RĘKU U BOKU MARYI ZAPRASZAM CHRYSTUSA W NASZ DOM” W czasie procesji będziemy modlić się: O PRZEBUDZENIE SIĘ RODZIN I WIĘKSZE ZAANGAŻOWANIE W ŻYCIE PARAFII.Rozpoczęcie procesji o godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a zakończenie uroczystym apelem w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą lampionów.
  3. Od wtorku przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w sanktuarium o godz. 7.00 po zakończeniu Mszy św., a w kościele parafialnym o godz. 17:00.
  4. W I czwartek na godz. 17:30zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o święte powołania do służby w kościele. Po zakończeniu Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.
  5. W piątek w kościele parafialnym o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja zakończona Mszą św. o 17.30, a od godziny 16.30 spowiedź z racji I piątku.
  6. W I piątek zapraszamy najpierw do spowiedzi św. a następnie na Mszę 17.30 kandydatów do bierzmowania kl 7,8 SP. Po Mszy św. spotkanie.
  7. W I sobotę po godz. 8. 00 kapłani udadzą się do chorych, a wieczorem w sanktuarium nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej, a po niej spotkanie Bractwa Szkaplerza Św.
  8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, aby wesprzeć naszą parafię. Niech waszą dobroć serca wynagrodzi swoimi łaskami Dobry Bóg. Bóg zapłać.

10.W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Józef Król. Polećmy Bogu jego duszę. Dobry Jezu…