Ogłoszenia parafialne 3 grudnia 2023 r.

03.12.2023 r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent, a zatem zapraszamy w dni powszednie na roraty połączone z kazaniem:

-w sanktuarium o godz. 6:30

-w kościele parafialnym o godz. 17:30

Przed Mszą św. roratnią zapraszamy razem z Panem Organistą do śpiewu godzinek ku czci NMP.

2. Spotkania w tym tygodniu: Grupa Biblijna w poniedziałek o godz. 17:30; DSM we wtorek, o godz. 17:30; Ministranci i Lektorzy w czwartek o 17.30; Młodzież w piątek o godz. 18.00; Schola dziecięca sobota godz. 10:00.
3. 8 grudnia to ważne dla każdego katolika święto Maryjne, z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy do sanktuarium o 12:00 na Mszę Św. w Godzinę Łaski, do czego zachęca Matka Boża, a dokościoła parafialnego na godz. 17:30 wszystkie dzieci klas III. Będzie to kolejne spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Św., w czasie, którego zostaną poświęcone medaliki komunijne. Rodzice zadbają, aby każde dziecko miało swój medalik komunijny. Również podczas tej Mszy św. będzie przyjęcie dziewczynek do DSM.
4. Porządek Mszy św. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest następujący:

-w sanktuarium o godz. 6:30, 7:30, 12:00,

-w kościele parafialnym o godz. 16:00, 17:30

5. W sobotę na godz. 18:30 jak co tydzień zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św.
6. W niedzielę za tydzień, będzie zbiórka do puszek na fundusz pomocy kościołowi na wschodzie. Również w niedzielę, będzie poświęcenie po każdej Mszy św. opłatków na stół wigilijny oraz możliwość ich nabycia. Zachęcamy również do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
7. Do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze wiele dni, ale już dzisiaj prosimy Grupę Biblijną, młodzież z Grupy Apostolskiej o przygotowanie wystroju szopki bożonarodzeniowej w kościele parafialnym. Natomiast o przygotowanie wystroju bożonarodzeniowego w sanktuarium prosimy Bractwo Szkaplerzne i Odnowę w Duchu Św.
8. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Dziękujemy także wszystkim pomocnikom św. Mikołaja. Dzięki Waszej pomocy możemy obdarować słodkimi upominkami wiele dzieci z naszej parafii oraz wesprzeć Dom Samotnej Matki w Tarnowie. Z całego serca składamy serdeczne Bóg zapłać. Przy tej okazji prosimy za tydzień z racji II niedzieli o wsparcie finansowe prac związanych z wymianą okien. Dziękujemy za zrozumienie sprawy. Przy tej okazji informujemy, że od jutra do czwartku Msze św. odbywać się będą w dolnej kaplicykościoła parafialnego. Wejście od strony ul. Mostowej.