Ogłoszenia parafialne 3 kwietnia 2016 r

03.04.2016 r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia, na godz. 15.00 zapraszamy na specjalne nabożeństwo, podczas którego będziemy modlić się o nawrócenie zatwardziałych grzeszników, a także polecać sprawy naszej parafii. Dzisiaj także jak o tym informuje nasze diecezjalne media w wielu kościołach naszej diecezji jest przeprowadzana akcja rozpowszechniania pomocy do dobrego przeżycia spotkania z Jezusem Miłosiernym na modlitwie. Podobnie jest w naszej parafii. Prosimy zatem o zabranie przygotowanych materiałów (Miserikordynę , koronkę i obrazek Jezusa Miłosiernego) ze stolika po Mszy Świętej.
  2. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Uroczystość ta z racji Wielkiego Piątku przeniesiona została w tym roku na 4 kwietnia. W tym dniu na Mszy św. o godz. 17.30 zostaną przyjęte deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego. Można będzie je nabyć jutro przy wejściu do kościoła. Msze św. w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 7.30 i 16.00 i 17.30, a w sanktuarium o godz. 6.00; 7.00; i 18.30. Jutro na Mszy św. wieczorną do sanktuarium zapraszamy Odnowę w Duchu Św.
  3. W piątek na godz. 16.30 zapraszamy na zbiórkę ministrantów a na godz. 18.00 lektorów.
  4. Za tydzień w niedzielę Mszę św. o godz. 9.00. SRK a później na spotkanie.
  5. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa:
    - we wtorek wieczorem w sanktuarium nowenna do Bożego Miłosierdzia
    - w środę w kościele parafialnym nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.
    - w piątek w kościele parafialnym modlitwy do Bożego Miłosierdzia od godz. 15.00
    - w sobotę wieczorem w sanktuarium nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej
  6. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto parafii oraz na tacę. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców pragniemy polecać podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym obliczem. Przy tej okazji prosimy o wsparcie za tydzień z racji II niedzieli miesiąca, niedzieli inwestycyjnej.
  7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza w dniu 9.04.2016 r. na pielgrzymkę autokarową do centrum Św. JANA PAWŁA II oraz Sanktuarium MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w Łagiewnikach. Koszt 20 zł od osoby. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla młodzieży Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła. Jest ona do nabycia przy wyjściu z kościoła.