Ogłoszenia parafialne 30 lipca 2017 r.

30.07.2017 r.

1.  Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła                            i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę oraz być w stanie łaski uswięcającej przyjąć Komunię sw. i pomodlić się w intencjach Ojca św.

2.  W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.                  W I czwartek będziemy modlić się o powołania.

3.  W I piątek miesiąca spowiedź w sanktuarium od 6:00 do 8:00 i od 18:30, a w kościele parafialnym od 16:30. W tym dniu uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa

4.  W I sobotę miesiąca po godz. 8:00 księża udadzą się do chorych, natomiast wieczorem zapraszamy do sanktuarium na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.

5.  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

6.  W niedzielę 6 sierpnia  gościć będziemy w naszej parafii przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam książki Ewangelia na co dzień oraz audiobooki.   Gorąco polecamy!

7.  Informujemy, że nadal można zapisywać się na tegoroczną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

8.  W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek św. Jana Marii Vianneya patrona proboszczów.

9.  W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wiecznośći śp. Helena Kużdżał. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…