Ogłoszenia parafialne 30 maja 2021 r.

Data

30.05.2021 r.

 1. Jutro zakończenie nabożeństw majowych. A od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Odbywać się będą w kościele parafialnym i w sanktuarium po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W środę po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
 3. Również w środę spotkanie z naszymi siostrami dla DSM i dziewczynek sypiących kwiaty. Próba przed procesją.
 4. W czwartek, 3 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym; 7.00; 12.00; 16.00, a w sanktuarium o 8.00. Msza św. o Najświętszej Eucharystii będzie celebrowana w kościele parafialnym o godz. 16.00. Następnie przejdziemy z Jezusem Eucharystycznym ulicami: Gumniską, Mostową Nadbrzeżną Górną, Piastowską i powrócimy do kościoła, gdzie zakończymy eucharystyczną procesję. Serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców parafii, w sposób szczególny: rodziców wraz dziećmi; dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach; dziewczynki do sypania kwiatów; chłopców do dzwonienia oraz ministrantów i lektorów do asysty. Zapraszamy również osoby, które każdego roku noszą feretrony, a także grupy parafialne pomagające w przeżyciu procesji. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na cele diecezjalnej Caritas. Wzorem lat ubiegłych przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym oraz w sanktuarium o godz. 10.30 i 18.30.
 5. Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z procesją – w dniach „oktawy” – będzie celebrowane codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 12.00.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca I sobota miesiąca.
 7. Okazja do spowiedzi przed I piątkiem miesiąca codziennie pół godziny przed Mszą św.
 8. W I piątek zapraszamy o 17.30 do kościoła parafialnego na Mszę św. młodzież oraz uczniów z kl. 7 do wspólnej modlitwy, a po jej zakończeniu na spotkanie.
 9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na utrzymanie parafii. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Wszystkich ofiarodawców polecamy podczas sobotniej nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej w sanktuarium na Burku.
 10. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Anna Rodak, Barbara Stachura,Wiesław Pytel. Polećmy ich dusze dobremu Bogu. Dobry Jezu…