Ogłoszenia parafialne 30 października 2022 r.

Data

30.10.2022 r.

 1. Od 1 do 8 listopada można będzie uzyskać odpust za zmarłych. Pomyślmy o tych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Rozróżnia się odpusty cząstkowe i zupełne (zależnie od tego, w jakim stopniu uwalniają nas od kary doczesnej). A oto warunki uzyskania odpustu zupełnego:
  • Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji - zyskuje się odpust cząstkowy).
  • Stan łaski uświęcającej (czyli brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna. Przyjęcie Komunii świętej.
  • Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Maryjo") w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież).
  • Wykonanie czynności związanej z odpustem, czyli nawiedzić cmentarz.
 2. Porządek Mszy św. na Uroczystość Wszystkich Świętych do południa tak jak w każdą niedzielę. Natomiast po południu Msze św. tylko w Sanktuarium. O godz. 14.00 Msza św. po, której udamy się z procesją na cmentarz stary, a po zakończeniu procesji Msza św. również w sanktuarium o godz. 15.30.
 3. Natomiast w Dzień Zaduszny Msze św. będą w następującym porządku: w sanktuarium o godz. 6.30 8.30 i 18.30, a w kościele parafialnym o godz. 7.00, 16.00 i 17.30.
 4. Spotkania w tym tygodniu: - Ministranci i Lektorzy jutro oraz w I czwartek o godz. 17.30, - Kandydaci do bierzmowania w I piątek o godz. 17.30, oraz w niedzielę za tydzień o godz. 09.00
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 6. W I piątek zapraszamy do sanktuarium na Burku, na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 7. W I sobotę po godz. 8.30 odwiedziny chorych, natomiast na godz. 18.30 jak co tydzień zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św. podczas której można będzie przyjąć szkaplerz św.
 8. Dziękujemy za ofiary te składane w ostatnim czasie na potrzeby parafii oraz za prace przy kościele parafialnym. Bóg zapłać.
 9. Przez przyczynę Matki Bożej módlmy się za wszystkich dobrodziejów, którzy troszczą się o nasze kościoły pomagając materialnie w ich upiększaniu. Módlmy się także o piękno naszych duchowych świątyń, którymi jest każdy z nas, abyśmy pomagali sobie wzajemnie w dążeniu do świętości i zawsze mieli Boga w sercu. Pod Twoją obronę…