Ogłoszenia parafialne 31 lipca 2022 r.

31.07.2022 r.

1. Od południa 1 sierpnia aż do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę oraz być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  3. W I czwartek będziemy modlić się o powołania do służby Bożej w kościele, szczególnie z naszej parafii.
  4. W I piątek Msze św. o godz. 6.30, 7.30 i 18.30 w sanktuarium, a w kościele parafialnym o 17:30. Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku, codziennie przed każdą Mszą św.
  5. W I sobotę wieczorem zapraszamy na o godz. 18.30 do sanktuarium na nowennę szkaplerzną w intencji rodzin.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.
  7. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy u przewodnika ks. Łukasza w kancelarii katedralnej. Spotkanie przed pielgrzymkowe 6 sierpnia o godz. 18.00 w katedrze.
  8. Dziękujemy za złożone ofiary w ostatnim czasie na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  9. W tym tygodniu wspominamy;

- w poniedziałek św. Alfonsa Liguoriego bpa i doktora kościoła

– w czwartek św. Jana Vianneya patrona proboszczów

- w sobotę święto Przemienienia Pańskiego

Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i wstawiennictwa świętych patronów