Ogłoszenia parafialne 31 marca 2024 r.

Data

30.03.2024 r.

1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jest następujący:

- w kościele parafialnym; o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 17.30,

- w sanktuarium tylko o godz. 8.00 i 10.30

Składka jutrzejsza jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet JPII.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kościele parafialnym będzie specjalne nabożeństwo, na które serdecznie zapraszamy. Parafia Miłosierdzia Bożego w tym dniu będzie przeżywać odpust.
3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
4. W I piątek zapraszamy do sanktuarium na Burku, na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Spowiedź przed I piątkiem codziennie przed Mszą św.
5. W I sobotę po godz. 8.30 odwiedzimy chorych, natomiast na godz. 18.30, jak co tydzień, zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św., podczas której będzie można przyjąć szkaplerz św.
6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00, a na Mszy św. o godz. 9.00 rozpoczniemy triduum dla młodych przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
7. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy Matce Bożej Szkaplerznej w modlitwie przed Jej cudownym wizerunkiem.
8. Drodzy moi. Chcemy dziś w to największe Święto roku wyrazić wdzięczność Bogu za zdroje łask, jakich udzielał nam, uczestniczącym w poszczególnych nabożeństwach Wielkiego Postu. Były to: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, rekolekcje, spowiedź św. i Triduum Sacrum, które przygotowały nas do dzisiejszego świętowania. Dziękuję również tym, którzy pomogli nam w tych nabożeństwach uczestniczyć i w ich świetle odnajdywać swoją osobowość i duchowość. Dziękuję naszym kapłanom, siostrom zakonnym, Dziewczęcej Służbie Maryjnej oraz LSO za przygotowanie liturgii. Dziękuję wszystkim pracownikom kościelnym za każdą pracę wykonaną w kościele i na plebanii. Panom Kościelnym Jarosławowi i Arturowi, Panu OrganiścieŁukaszowi i Chórzystom. Dziękuję Radzie Parafialnej, grupie dekoratorskiej, rodzicom DSM i LSO oraz wszystkim wspaniałym osobom, które przygotowały oraz wystroiły Ciemnicę i Grób Pański, a także Paniom: Adrianie, Natalii, Annie i Agacie, wszystkim Parafianom sprzątającym i przygotowującym nasze świątynie na święta. Dziękuję wszystkim osobom z poszczególnych grup duszpasterskich za organizowanie i prowadzenie adoracji w Triduum Sacrum oraz podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Na koniec dziękuję Wam drodzy parafianie za chrześcijańską postawę podczas całego Wielkiego Postu oraz tak liczny udział w poszczególnych nabożeństwach. Bóg zapłać.
9. Wraz ze wszystkimi kapłanami pracującymi w naszej parafii życzymy Wam nowego serca i nowego ducha. Niech Jezus zawsze przebywa w Was i Waszych rodzinach, niech dodaje Wam swojej łaski oraz Bożych sił do odkrywania nowych horyzontów duchowego życia, które pomogą Wam z głębokim zaangażowaniem uczestniczyć we wspólnocie Kościoła. WESOŁEGO ALLELUJA!