Ogłoszenia parafialne 31 października 2016 r.

Data

31.10.2016 r.

1.  Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych.

2.  Przypominamy, że  w dniu Wszystkich św. po południu będą jeszcze dwie Msze św. o godz. 14:00 na Starym Cmentarzu połączona z procesją i modlitwami za zmarłymi i w sanktuarium o godzinie  16:15. Z tej racji nie będzie Mszy św. wieczornych.

3.  Przypominamy także, że od dziś przez wszystkie dni Oktawy Wszystkich Świętych można zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych. Warunkiem zyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. Oczywiście do tego trzeba dodać warunki ogólne tj. stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, modlitwa Credo, Ojcze nasz i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4.  W Dzień Zaduszny Msze św. będą w następującym porządku: w sanktuarium o godz. 6.00; 7.00; 8.30 i 18.30, a w kościele parafialnym o godz. 7.30; 9.00; 16.00 i 17.30.   

5.  W ramach comiesięcznych spotkań formacyjnych młodzież gimnazjalną zapraszamy do kościoła parafialnego na godz. 17:30; w najbliższy I czwartek klasy I i II,  a w I piątek klasy III. Prosimy, aby na te spotkania młodzież gimnazjalna przyprowadziła również rodziców.  

6.  W I piątek miesiąca spowiedź w sanktuarium od 6:00 do 8:00 i 18:30, a w kościele parafialnym od 16:30.

7.  Grupa młodzieżowa działająca przy naszej zyskuje nazwę, która oparta została na charyzmacie Bł. Piotra Frassatiego. O szczegółach dowiemy się na Mszy św. o 17.30 w I piątek w kościele parafialnym, po której odbędzie się spotkanie młodzieży. Pragniemy zaznaczyć, że jest to pierwsza w naszej diecezji wspólnota tego typu. Serdecznie zapraszamy.

8.  W sobotę 5 listopada od godziny 8:00 księża udadzą się do chorych.

9.  W przyszłą  niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

10. Można jeszcze składać kartki wypominkowe. Wypełnione kartki składamy w zakrystii, kancelarii lub na tacę w kościele z dopiskiem wypominki.

11. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, aby wesprzeć naszą parafię i budowę świątyni. Niech Bóg wam błogosławi. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym obliczem. Przy tej okazji dziękujemy także Paniom z Caritas za pomoc w rozprowadzaniu zniczy.