Ogłoszenia parafialne 4 czerwca 2023 r.

03.06.2023 r.

1. Informujemy, że dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
2. W środę o godz. 18.00 w kościele parafialnym próba asystministrantów i lektorów.
3. Również w środę spotkanie DSM oraz próba po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym z dziewczynkami sypiącymi kwiaty na procesji Bożego Ciała.
4. W czwartek, 8 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym; 7.00; 12.00; 16.00, a w sanktuarium o 8.00. Msza św. o Najświętszej Eucharystii połączona z procesją będzie celebrowana w kościele parafialnym o godz. 16.00.Serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców parafii, w sposób szczególny: rodziców wraz dziećmi; dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach; dziewczynki do sypania kwiatów i DSM; chłopców do dzwonienia oraz ministrantów i lektorów do asysty. Zapraszamy również osoby, które każdego roku noszą feretrony, a także grupy parafialne pomagające w przeżyciu procesji. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na cele diecezjalnej Caritas.Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym oraz w sanktuarium o godz. 10.30 i 18.30.
5. Wzorem lat ubiegłych prosimy, aby przygotowaniem ołtarzy zajęli się mieszkańcy poszczególnych ulic. I tak: Ołtarz I - mieszkańcy ul. Łanowej, Jagiellońskiej,Kaflarskiej i Mostowej; Ołtarz II - mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej, Gumniskiej 21 i Piastowskiej domy prywatne; Ołtarz III - mieszkańcy bl. nr 4 ul. Piastowskiej; tarz IV - mieszkańcy bl. nr 2 ul. Piastowskiej. Tradycyjnie prosimy także Pana Michała o przywiezienie gałązek brzozy do dekoracji.
6. Odpowiedzialnym za asystę liturgiczną jest Ks. Witold wraz z Panami Kościelnymi, za organizowanie nagłośnienia i budowę ołtarzy odpowiedzialnym jest Ks. Piotr, za DSM, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci I komunijne odpowiedzialne są nasze Siostry. Prosimy też, aby dziewczynki przy sypaniu kwiatów nauczyć modlitwy rozpoczynającej się od słów: Święty, święty, święty Pan Bóg zastępów. Jest to piękna tradycja, która wyraża wiarę w Boga i przypomina o Jego prawdziwej obecności pośród nas w Najświętszym Sakramencie.
7. Dziękujemy wszystkim za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Za tydzień II niedziela miesiąca niedziela inwestycyjna. Prosimy o zrozumienie sprawy.
8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Wiesław Mikoś. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu