Ogłoszenia parafialne 4 grudnia 2016 r.

Data

05.12.2016 r.

1.       Komunikat Biskupa Tarnowskiego: Drodzy Diecezjanie! Wydawany w Nowym Sączu od 1991 roku katolicki miesięcznik dla dzieci „Promyczek Dobra” obchodzi w tym roku srebrny jubileusz powstania. Pierwszy numer „Promyczka” ukazał się 25 lat temu na Boże Narodzenie. Obecnie miesięcznik dociera do ponad dwudziestu tysięcy czytelników, co sprawia, że jest drugim co do wielkości nakładu czasopismem katolickim dla dzieci. „Promyczek Dobra” stanowi ciekawą, profesjonalnie przygotowywaną pomoc edukacyjną, wychowawczą i formacyjną dla dzieci. Dlatego gorąco zachęcam rodziców, duszpasterzy i katechetów, aby od najmłodszych lat rozbudzali w dzieciach nawyk sięgania po prasę katolicką. Serdecznie zapraszam przede wszystkim same dzieci do korzystania z propozycji wydawniczych przygotowanych właśnie dla nich. Z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 6 lat Wydawnictwo „Promyczek” postanowiło opracowywać drugi miesięcznik noszący tytuł „Mały Promyczek”. Ufamy, że przyczyni się on do budzenia wiary oraz wrażliwości na dobro i piękno już u najmłodszych. Wszystkich Diecezjan proszę o stałą modlitwę w intencji dzieci, aby otoczone troską i pomocą dorosłych, mogły wzrastać w mądrości, w dobrym, w łasce u Boga i u ludzi. Z pasterskim błogosławieństwem. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

2.       W czwartek - 8 grudnia, z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy do kościoła na godz. 17:30 wszystkie dzieci klas II. Będzie to kolejne spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Św., w czasie którego zostaną poświęcone medaliki komunijne. Rodzice zadbają aby każde dziecko miało swój medalik komunijny. Przypominamy, że Msze św. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny będą -w sanktuarium o godz. 6:00, 7:00, i 18:30, 
                                                                  -w kościele parafialnym o 7:30, 16:00, i 17:30

3.       Również w czwartek na 17.30 zapraszamy młodzież z I i II kl. gimnazjum.

4.       W piątek 9 grudnia w kościele parafialnym o godz. 16.30 zbiórka ministrantów, a lektorów o 18.00.

5.       W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9:00 zapraszamy SRK a po niej na spotkanie. Zachęcamy gorąco, aby do wspólnoty dołączyły nowe rodziny.

6.       W tym tygodniu zapraszamy na roraty w sanktuarium o 6:00, w kościele parafialnym o 17:30. Przed roratami zapraszamy do wspólnego śpiewania godzinek ku czci NMP.

7.       Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom a także sianka na stół wigilijny. Pozyskane środki  przeznaczone zostaną na organizowanie pomocy dla dzieci w trudnej sytuacji bytowej. 

8.       Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Bóg zapłać. Przy tej okazji prosimy o wsparcie za tydzień z racji II niedzieli miesiąca niedzieli inwestycyjnej, aby móc spłacić kolejną ratę za wykonanie schodów i przejścia dla niepełnosprawnych. Dziękujemy za zrozumienie sprawy.