Ogłoszenia parafialne 4 grudnia 2022 r.

06.12.2022 r.

1. Przez cały dydzień zapraszamy w dni powszednie na roraty połączone z kazaniem:
    • w sanktuarium o godz. 6:30
    • w kościele parafialnym o godz. 17:30
    Przed Mszą św. roratnią zapraszamy razem z Panem Organistą do śpiewu godzinek ku czci NMP.
  2. Spotkania w tym tygodniu: Grupa Biblijna w poniedziałek o godz. 17:30, DSM we wtorek, o godz. 18:00, , Schola młodzieżowa we wtorek o godz. 19:00, Rada parafialna w czwartek po Mszy św. o godz. 17:30, Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 17:30, Schola dziecięca sobota godz. 10:00.
  3. 8 grudnia to ważne dla każdego katolika święto Maryjne, z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy do sanktuarium o 12:00 na Mszę Św. w „Godzinę Łaski”, do czego zachęca Matka Boża, a do kościoła parafialnego na godz. 17:30 wszystkie dzieci klas III. Będzie to kolejne spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Św., w czasie, którego zostaną poświęcone medaliki komunijne. Rodzice zadbają, aby każde dziecko miało swój medalik komunijny. Również podczas tej Mszy św. będzie przyjęcie dziewczynek do DSM.
  4. Porządek Mszy św. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest następujący:
    • w sanktuarium o godz. 6:30, 7:30, 12:00, 18:30,
    • w kościele parafialnym o godz. 16:00, 17:30
  5. W sobotę na godz. 18:30 jak co tydzień zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św.
  6. W niedzielę za tydzień zapraszamy dzieci z rodzicami, dzieci ze scholi parafialnej, DSM oraz LSO na Mszę św. o godzinie 12:00, po niej na spotkanie ze św. Mikołajem. Równocześnie informujemy, że rodzice, którzy pragnęliby nawiązać kontakt ze św. Mikołajem proszeni są o podejście do zakrystii w celu omówienia szczegółów.
  7. Również w niedzielę za tydzień, będzie poświęcenie po każdej Mszy św. opłatków na stół wigilijny oraz możliwość ich nabycia.
  8. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz dzieciom z Ukrainy poszkodowanym w wyniku wojny. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu w kościele parafialnym można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 grudnia. Akcję koordynują rodziny naszej parafii należące do Domowego Kościoła. Zachęcamy również do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  9. Do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze wiele dni, ale już dzisiaj prosimy młodzież z grupy apostolskiej o przygotowanie wystroju szopki bożonarodzeniowej w kościele parafialnym. Natomiast o przygotowanie wystroju bożonarodzeniowego w sanktuarium Bractwo Szkaplerzne, Odnowę w Duchu Św. oraz przedstawicieli z parafialnego SPA
  10. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Bóg zapłać. Przy tej okazji prosimy o wsparcie za tydzień z racji II niedzieli. Dziękujemy za zrozumienie sprawy.